Створення теплиць та парників з композитної арматури своїми руками

Без категорії, Композитна арматура | 0 коментарів

Будівництво парників і теплиць – справа відповідальна. Як правило, будуються теплиці не на один рік, тому ставитися до цього процесу потрібно з усією серйозністю. Тільки в цьому випадку спорудження буде радувати вас протягом довгого часу.

Можна купити готові теплиці, які міцні і прості в збірці, проте коштують такі конструкції дорого, і не кожному прийдуть по кишені. Можна істотно заощадити на будівництві теплиці, якщо зайнятися її зведенням самостійно. Щоб теплиця була міцною і довговічною, підбирайте тільки якісні та міцні матеріали, а також детально вивчіть технологію зведення парників і теплиць.

арматураКомпозитна арматура для теплиць

Ідеальним матеріалом для зведення теплиці є композитна або, як її ще називають, склопластикова арматура. Композитну арматуру для будівництва парника можна застосовувати в двох напрямках:

1.Для облаштування фундаменту капітальної споруди. В цьому випадку склопластикові стрижні проявляють свої армуючі властивості при заливці фундаменту. Фундамент з такою арматурою виходить міцним, довговічним, стійким до руйнувань і впливу вологи. При використанні арматури для будівництва фундаменту вибирайте стрижні з діаметром 16 мм з напиленням з піску. Така арматура більш товста, міцна, а піщане покриття збільшує зчеплення армуючих стрижнів з бетоном, підвищуючи його міцність в кілька разів.

2.Для зведення безпосередньо каркаса майбутньої теплиці. Міцні стрижні з легкістю приймають потрібну форму, витримують великі навантаження.

Переваги стеклопластиковой арматури

Композитна арматура володіє масою переваг перед іншими будівельними матеріалами, які застосовуються для зведення теплиць і парників:

  • вона має невелику вагу, конструкція виходить легкою. При бажанні таку споруду можна навіть переносити з місця на місце;
  • композитний матеріал дуже міцний, він схожий за цим показником на сталь;
  • з цим матеріалом просто працювати. Завдяки невеликій вазі вам не знадобиться спецтехніка або додаткова робоча сила для того, щоб побудувати теплицю;
  • матеріал гнучкий і пластичний, приймає необхідну форму. Найчастіше каркас теплиці має арочну конструкцію, а композитна арматура гнеться в будь-яких напрямках;
  • всі роботи по зведенню теплиці виробляються швидко, незалежно від того, яку саме теплицю ви вирішили будувати: розбірну або стаціонарну;
  • матеріал стійкий до корозії, зміни температур, негативномого впливу УФ-випромінювання, і витримує будь-які погодні умови;
  • сам матеріал дуже теплий, за низькою теплопровідністю схожий на дерево;
  • істотною його перевагою є невисока вартість, що дозволить заощадити на будівництві.

ТеплицяЯк побудувати теплицю з композитної арматури своїми руками

  1. Виберіть оптимальне місце для установки теплиці. Будуйте теплицю на відкритому просторі, щоб рослини могли поглинати більше сонячного світла.
  2. Для самого будівництва вам знадобиться композитна арматура діаметром 6-8 мм, дерев’яні бруски, щільна плівка, цвяхи і болти, і набір інструментів.
  3. Для зведення каркаса невеликої теплиці знадобляться тільки композитні стрижні. Якщо ж ви плануєте побудувати велику і високу теплицю, то вам буде потрібно використовувати додатково дерев’яні бруски і планки, які необхідні для посилення жорсткості конструкції.
  4. З дерев’яних планок можна зробити прямокутну основу теплиці. Частини арматури, розташовані горизонтально і вертикально, зв’язуються спеціальними хомутами. До дерев’яної основи теплиці композитні дуги кріпляться болтами. Попередньо в місцях кріплення за допомогою дрилі робляться отвори потрібного діаметру.
  5. Середня відстань між дугами має становити півметра. Якщо встановлювати дуги на більшій відстані один від одного, то поліетиленова плівка може сильно провисати.
  6. Композитну арматуру можна легко обрізати до потрібної довжини за допомогою болгарки або ножівки по металу.
  7. Після завершення будівництва каркаса парника, натягується плівка. Кріпиться вона до дерев’яної основи за допомогою степлера або штапиків.
  8. Знаючі люди радять обертати плівкою дерев’яну основу конструкції, щоб ізолювати її від контакту з вологою землею. Це продовжить життя вашої теплиці в кілька разів.