Композитна арматура при будівництві басейнів

Композитна арматура | 0 коментарів

Композитна арматура зі скловолокна є найбільш затребуваним будівельним матеріалом, який використовується при спорудженні будь-якої виробничої конструкції, житлової будівлі, господарських приміщень та об’єктів іншого призначення. Композитна арматура займає лідируючі позиції завдяки інноваційним технологіям виготовлення та гарним технічним характеристикам.

Однією з головних областей застосування арматури зі склопластику є зведення несучих конструкцій басейнів. Агресивне середовище не викликає суттєвих змін властивостей композитної арматури, тому використання будівельного армуючого матеріалу у приміщеннях з підвищеним показником вологості є цілком виправданим.

До переваг цього матеріалу, крім широкої сфери використання, відносяться такі якості:

– мінімальна тепловодність, в рази менше, ніж у металу;

– невелика вага, завдяки якій ви можете суттєво заощадити на доставці матеріалу на будівельний об’єкт. До речі, вага арматури не впливає на потужність самої конструкції. Запакована арматура дуже зручно та компактно;

– витрата композитної арматури зі склопластику буде набагато меншою, ніж витрата в процесі використання сталевої арматури. Ця характеристика забезпечується завдяки відсутності «відходів» у процесі будівництва; Якщо говорити про термін служби, склопластик значно довше прослужить.

– придбавши арматуру Ви повинні знати, що вона не іржавіє навіть після багатьох років;

– у процесі експлуатації набагато зручніше працювати зі склопластиком.

Що необхідно враховувати?Композитна арматура для басейнів

  • Для розміщення басейну найкраще підійде рівна горизонтальна ділянка без дерев та інших перешкод поблизу.
  • Розмір котловану повинен враховувати розміри та форму басейну, а також запаси на засипання та заливання підпірних стінок.
  • У процесі в’язання арматури слід забезпечити коректне взаємне розташування стрижнів та ґрат відповідно до проекту. Зв’язувати каркас потрібно максимально туго, фіксуючи перетин лозин з внутрішньої сторони.
  • Гнуті елементи мають виготовлятися на заводі. Самостійний розігрів та згинання стрижнів призводить до втрати конструкцією своєї міцності.
  • Положення каркасу перед заливкою бетонної суміші стабілізується за допомогою пластикових фіксаторів на дні та стінках котловану.
  • Оскільки композитні стрижні мають низький модуль пружності і погано сприймають згинальні навантаження, в конструкцію стінок можуть бути внесені сталеві армуючі елементи, що забезпечують міцність у проблемних зонах. Рішення про вибір типу та кількість армування має приймати кваліфікований проектувальник.

Склопластикова арматура для басейнів буквально до “нуля” зводить негативні дії з боку навколишнього середовища:

  • холод;
  • волога;
  • хімічні речовини (засоби для чищення, хімічні препарати).

Якщо раптом виникає велике навантаження, у товщі бетону починають виникати мікротріщини. Загалом, матеріал витримує дуже високі навантаження: наприклад, басейн розміром 10 х 5 х 2 м потребує 100 тонн води (100 м3). Коли масштаби будуть ще більшими, відбувається швидке утворення тріщин. В результаті відкривається прямий доступ до каркасу з арматури. Якщо застосовується металева арматура, вона піддається впливу корозії через постійно вологого бетону. В результаті вся система починає руйнуватися. Якщо використана склопластикова арматура, то вона не піддається корозійному впливу і зможе прослужити багато років.

Басейн завжди вступає в контакт із хімічними засобами, коли його чистять, промивають, проводять дистиляцію води. Дані хімікати негативно впливають на покриття, на структуру бетону, включаючи арматурну конструкцію.

Склопластик є матеріалом, який відноситься до першої групи хімічної стійкості. Таким чином, у разі тривалої експлуатації, навіть контакту з хімічно небезпечним середовищем, не відбуватиметься втрата властивостей.