Як правильно зібрати вежу-туру?

Вежі-тури | 0 коментарів

Мобільні вежі-тури є альтернативою стаціонарним будівельним риштуванням, можуть встановлюватися на невеликих робочих майданчиках і легко пересуватися без необхідності виконання їх демонтажу. Конструкція вежі складається з основного блоку, рядових секцій, для з’єднання яких передбачені діагоналі, стяжки і настил. Установка баштового типу монтується на гвинтові опори та колеса, які служать для переміщення конструкції. Гвинтові домкрати забезпечують компенсацію нерівностей опорної поверхні. Для організації робочого майданчика передбачені настили та огорожі.

Для монтажу знадобиться інструкція збирання вежі-тури та кілька осіб. Спеціальне обладнання для цього не потрібне. Якщо все зробити правильно, вийде надійна стійка опора, яка фіксується за допомогою блокуючих елементів. Даний пристрій використовується при виконанні зовнішніх та внутрішніх оздоблювальних робіт, нанесенні штукатурки на поверхню, монтажі освітлювальних приладів та декоративних елементів, реставрації фасадів будівель, миття вікон на великій висоті.

Монтаж базової рами

Як змонтувати вежі-туриПаралельно один до одного розташовують два базові ригелі на колесах. Потім вони поєднуються між собою діагональним прогоном і вирівнюються так, щоб вийшов чіткий прямокутник. За допомогою 4-х гвинтових опор, що знаходяться поряд з колесами базових ригелів, здійснюється регулювання зібраного стартового майданчика по горизонту.

Опори повинні упиратися у тверду поверхню, здатну тримати повне експлуатаційне навантаження від готової споруди. Тому якщо башта ставиться на грунт, його слід ретельно ущільнити, і навіть підкласти під опори міцні широкі дошки чи бруси. При цьому колеса повинні бути у зваженому положенні.

Монтаж секцій

Після встановлення бази продовжується основний посекційний монтаж вежі-тури. Для цього в спеціальні гнізда базових ригелів слід вставити бічні стійки (рами), що містять сходи або виконані на кшталт сходів. Вони зв’язуються двома сполучними перемичками (гантелями), які надягають своїми склянками на стійки зверху паралельно базовому майданчику.

Стійки додатково розкріплюються діагональними стяжками. Стяжки можуть кріпитися від верху однієї стійки до низу іншої з обох боків по діагоналях (хрест-нахрест), або від середин сполучних перемичок до середин стійок і від центрів стійок до нижніх центрів перемичок. Стяжки кріпляться на кронштейни, спеціально приварені до стійок і перемичок, фіксація здійснюється рухомими прапорцями, розташованими на кронштейнах.

Монтаж наступного ярусу починають, використовуючи відкриту верхню частину склянок гантелей нижнього рівня. Вищеописана схема складання вежі-тури повторюється від секції до секції аж до верхньої.

Огородження

Після повного складання вежі в останню секцію замість бічних стояків встановлюються рами огорожі, що розкріплюються для жорсткості косими стяжками. Рами додатково з’єднуються горизонтальними зв’язками та гантелями огорожі, щоб запобігти випадковому падінню робітників. Верхні сполучні перемички передостаннього ярусу перекриваються настилом із люком. Настили також передбачаються за всіма робочими рівнями споруди або як тимчасові підмостки в процесі збирання.

Поради з встановлення вежі туриЯкщо конструкція має висоту більше трьох секцій, то за інструкцією збирання вежі-тури здійснюється з установкою додаткових опор, що монтуються по її кутах.

Поради з безпеки

Отже, вежа-тура зібрана. Перш ніж підніматися на робочий майданчик, не забудьте врахувати кілька важливих правил, які не тільки оптимізують робочий процес, але й зроблять його безпечнішим.

  • Забиратися на будівельну туру слід з внутрішньої сторони сходів, там же необхідно здійснювати підйом інструменту та матеріалів.
  • Переконайтеся, що робочий майданчик чистий, на ньому немає води, льоду, снігу. За необхідності слід очистити його перед початком робіт.
  • Розташовуйте на робочому майданчику інструмент та будівельні матеріали так, щоб вони не заважали вашим рухам.
  • Якщо робочий майданчик знаходиться на висоті понад 6 метрів, слід встановити страховки на секцію, розташовану нижче.

Виконуючи ці прості правила, ви можете бути впевнені у безпеці робіт. Після використання вежа-тура так само легко розбирається – дії виконуються у зворотному порядку. Як бачите, нічого складного. Можна збирати і розбирати конструкцію кілька разів на день, роблячи роботи на різних об’єктах.