Етапи утеплення стін пінопластом

Утеплення | 0 коментарів

Підготовка основи

Для того, щоб якісно здійснити утеплення стін пінопластом, необхідно ретельно та якісно підготувати поверхню до проведення робіт з утеплення. Це надзвичайно копітка робота, проте її потрібно виконати належно, тоді утеплення буде довговічним та надійним. Для початку потрібно прибрати виступаючі предмети, такі як ринви, підвіконня, вентиляційні решітки і інше. Простукавши стіни визначити, чи немає проблемних ділянок з відшаруваннями старої штукатурки, визначити, чи немає нерівностей поверхні. За наявності грибка, цвілі необхідно не тільки очистити поверхню, варто в першу чергу усунути причину їх появи, в іншому випадку вони з’являться повторно. Підготувавши належним чином основу можна приступати до основної роботи – утеплення.

 

Стартова планка

Для початку потрібно за допомогою водяного рівня (гідрорівня) по кутах будівлі  визначити нижню точку, де закінчуватиметься утеплювана площина. За допомогою крейдованого шнура по периметру нанести відмітку, орієнтуючись на яку і будете кріпити стартову планку. На ній триматимуться пінопластові плити першого ряду, адже поки не висох клей вони можуть сповзати. Відповідно ширина цокольного профілю повинна відповідати товщині пінопласту. Кріпиться профіль дюбелями з інтервалом у 0,25 -0,35 м. Не можна стикувати стартову планку в наклад, а лише за допомогою з’єднувальних елементів, кути ж або акуратно зарізаємо, або також скріплюємо кутовими з’єднувачами.

 

Приготування та нанесення клею

Перед початком приклеювання необхідно приготувати клеючу суміш. Для цього у пластиковий таз або відро наливаємо воду та повільно засипаємо  суху суміш у відповідності до інструкції на пакеті. Ретельно вимішуємо електричним дрилем на низьких обертах. Дати розчину постояти протягом 5 хвилин та ще раз ретельно розмішати. Не варто розробляти багато суміші, адже вона з часом гусне. 

Клей наноситься точково на середину плити та по її периметру, проте він повинен покривати більшу половину пінопластового листа. Коли ми кріпимо лист на рівну поверхню то можна наносити суміш зубчастим шпателем суцільним шаром. Наносячи смуги клею необхідно їх переривати щоб запобігти утворенню закритих повітряних просторів. До 20 хвилин після нанесення клейової суміші лист пінопласту необхідно приклеїти до основи притиснувши до потрібного місця на стіні та видаливши залишки клею. 

 

Монтаж пінопласту

Починають монтаж пінопластових плит від стартової планки та перевіряють рівнем кожну нову приклеєну плиту. Максимальний проміжок між плитами пінопласту – 2мм. Не забувайте, що кожен наступний ряд повинен бути зміщеним відповідно до попереднього, найкраще клеїти листи у шаховому порядку. На кутах фасаду необхідно зробити зубчасте з’єднання пінопласту. Таким чином пінопласт кріплять і на внутрішніх, і на зовнішніх кутах. Примикачі профілю доцільно використовувати при утепленні відкосів, завдяки йому стикування пінопласту з дверною чи віконною коробкою легко здійснити якісно та надійно. 

 

Застосування дюбелів, армуючої сітки та перфорованих кутиків

Через три дні, коли клей добре схопився, пінопластові листи надійно прикріплюють до стіни дюбелями. Приблизно на 1 м квадратний використовують 6-8 дюбелів. Капелюшок дюбеля повинен бути на рівні із поверхнею листа пінопласту, максимум – виступати до 1мм. У проблемних місцях, на кутах, біля віконних чи дверних прорізів встановлюють додаткові дюбелі для надійного кріплення утеплювача. Не варто застосовувати дюбелі із металевим стержнем, який у майбутньому може утворювати місток холоду.

Для додаткового захисту фасаду від пошкоджень та надійності конструкції використовують допоміжні шари із армувальної сітки, а для підсилення відкосів, внутрішніх та зовнішніх кутів та виступаючих ділянок використовують перфоровані кутики. Кутики бувають зовнішні та внутрішні з уже прикріпленою смужкою армуючої сітки. Нанісши клей на обидві сторони кута притискаємо за допомогою шпателя його до пінопласту. Клей згладжуємо, зайвий забираємо, за допомогою рівня виставляємо кут. Відміряти та відрізати потрібну довжину кутика необхідно заздалегідь. З’єднувати перфоровані кутики потрібно встик. 

 

Основний армуючий шар та фарбування

Після монтажу перфорованих кутиків, примикаючих профілів та допоміжного шару армувальної сітки, повного висихання матеріалу приступають до приклеювання основного шару сітки. Для цього використовується спеціальна суміш, інша ніж для приклеювання пінопластових плит. Проте розводити її потрібно так само водою та розмішувати за допомогою дриля. Армуючу сітку беруть спеціальну, призначену для фасадів, клеять в наклад на 10 см. Перед поклейкою сітки потрібно усунути перепади на стиках пінопластових плит за допомогою терки з наждачним папером то очистити поверхню від пилу та бруду.

Нанести клейовий розчин на поверхню товщиною до 2мм та акуратно притиснути відміряну та відрізану заздалегідь сітку до розчину, розгладжуючи її шпателем від середини до краю сітки. Не можна притискати надміно сітку, вона повинна розміститися в середині розчину. Другий шар розчину наносимо також товщиною до 2мм, ретельно розрівнюємо  та залишаємо скраю смужку 10 см для накладання наступної смуги сітки. Сітка не має проступи та проглядатися крізь клей. Наступного дня прошліфовуємо стіну за допомогою наждачки, при потребі додатково вирівнюємо. Після повного висихання поверхню грунтують спеціальною грунтівкою, що містить кварцовий пісок. Грунтівка забезпечує додаткову адгезію поверхні для наступних шарів. 

Наступним шаром може бути готова декоративна штукатурка, фінішна шпаклівка та фасадна фарба. Вони обов’язково мають бути призначеними для зовнішніх робіт.

 

Корисні поради 

Перед початком робіт слід подбати про оренду надійного риштування та густої сітки для захисту від сонця. Риштування потрібно надійно встановити та закріпити, сітку розвісити.

Роботи починати при стабільній температурі від +5 та +25 градусів Цельсія та вологості повітря не більше 80%.

Для захисту від забруднення поверхонь добре застосовувати малярний скотч та захисну поліетиленову плівку.

Роботи варто починати із стіни, яка найменше проглядається, так ви зможете відпрацювати технологію виконання роботи. Не можна переривати роботу на середині стіни, якщо необхідно паузу можна зробити при переході на іншу стіну.

Якщо не встигаєте за певних обставин завершити роботи до холодів необхідно на армуючий шар обов’язково нанести грунтівку із кварцовим піском та встановити відливи та підвіконня.

Обирайте тільки якісний та сертифікований матеріал, призначений для зовнішніх робіт , перевірених виробників.