Корозія металу – поширена проблема, з якою в тій чи іншій мірі стикалися багато власників приставних риштувань. Наприклад, досить часто можна побачити риштування, встановлені навколо фасадів з іржавими елементами, навіть незважаючи на порошкове полімерне покриття! У чому причина такого явища: неякісна фарба чи надмірно агресивне природне середовище? У будь-якому випадку, корозія однозначно руйнує якість риштування.
Первинна корозія виникає в разі:
- механічних пошкоджень під час монтажу та демонтажу риштування, а також при ударних навантаженнях. Такі деформації призводять до порушення заводського захисного шару і утворення відкритих зон металу;
- у зварних швах, стиках, замках, кронштейнах та інших елементах кріплення;
- інтенсивна експлуатація та сильний знос захисного покриття, яке з часом перетворюється на пористий матеріал з мікротріщинами.
Тому всі виробники рекомендують періодично відновлювати захисний шар, вказуючи в супровідних документах регулярність проведення ремонтних робіт.
Усунення подряпин
Механічні пошкодження можуть стати однією з причин появи іржі. Важливо зауважити, що порошкова фарба, якою найчастіше покривають інвентарне риштування, має напрочуд високу адгезію з металом, і, щоб її відокремити від сталевої поверхні, потрібно добре постаратися. Наприклад, категорично не рекомендується очищати будівельну суміш, що налипла на сталь, та інший бруд, який важко видаляється, з використанням непризначених для цього гострих предметів. Також у жодному разі не можна кидати на землю елементи висотних засобів підмощування, оскільки це загрожує не тільки деформацією конструкцій, а й ушкодженням цілісності захисного антикорозійного покриття.Іржаві будівельні риштування
Однак якщо це вже сталося, і на вертикальних стійках з’явилися очевидні подряпини, утворення іржі – це питання часу. Але не думайте, що все обійдеться лише ділянкою самого механічного пошкодження: щойно починається вплив кисню на метал, іржа активно поширюється по всьому сталевому елементу, а антикорозійна фарба після цього обсипається, відкриваючи поверхню, що проржавіла.
Тож, по-перше, постарайтеся не допускати подряпин, а по-друге, – оперативно виявляйте ушкодження та усувайте їх, щоб ваше приставне будівельне риштування прослужило вам гранично довго і безпечно!
Антикорозійне фарбування
У жодному разі не відмовляйтеся від антикорозійного захисту: це загрожує несприятливими наслідками! Так, намагаючись заощадити на порошковому фарбуванні, ви свідомо підставляєте свої клинові, хомутові, штирові або рамні риштування (незалежно від того, який вид ви обираєте) під агресивний вплив природного середовища! При цьому вартість фарбування риштування риштувань порошковою полімерною фарбою не така висока, як може здатися на перший погляд (ліквідація наслідків виникнення корозії може обійтися набагато дорожче).
Наразі практично всі виробники приставного обладнання пропонують замовникам купити будівельні риштування, які пройшли обробку в камері полімерного фарбування, адже подібний варіант досить простий і ефективний. До того ж вартість такого антикорозійного захисту прийнятна навіть для будівельних фірм-початківців і організацій з обмеженим бюджетом, виділеним на придбання риштувань. Чи впливає це на якість? Жодною мірою, оскільки порошкове нанесення – це відносно новий метод забарвлення, що став популярним завдяки винятковому переліку переваг.
Нанесення цинку
На превеликий жаль усіх людей, яким довелося купити будівельні риштування, тури та інше приставне обладнання, сталева поверхня внаслідок окислення руйнується, пропускаючи до незайманих ділянок деструктивну іржу. Тому, як би не хотілося заощадити на антикорозійному покритті, доводиться замовляти порошкове фарбування або оцинкування елементів риштування. Варто зауважити, що цинкування має вищу вартість, зате по праву вважається гранично ефективним і надійним способом запобігання виникненню корозії.
Чому ж обирають саме цинк для покриття будівельного обладнання? Річ у тім, що шар цього металу внаслідок окислення на відкритому повітрі утворює міцну плівку, яка не пропускає кисень углиб сталевих поверхонь. Саме тому цинкування не втрачає своєї актуальності, незважаючи на вартість або можливі варіанти заміни (на кшталт порошкового фарбування).
Вимоги до антикорозійного захисту будівельних металоконструкцій
Чинні будівельні правила висувають низку вимог до антикорозійної обробки металоконструкцій, що використовуються в будівництві. Загальні вимоги такі:
- Припустимо обирати ту чи іншу технологію захисного оброблення відповідно до вподобань і технічних можливостей користувача, а також до умов експлуатації риштувань.
- Перед відновленням захисту обов’язково проводити очищення конструкцій від іржі та старого покриття, використовуючи ручне, механічне зачищення, гідро- і піскоструминну обробку.
- Необхідно очищати поверхню металу від пилу і жиру (знепилювання і знежирення) для найкращої адгезії.
- Під час фарбування першим шаром наноситься ґрунтувальна суміш, яка забезпечує адгезію зовнішнього захисного шару.
- Для нанесення зовнішнього шару слід використовувати апарати високого тиску, можливе нанесення порошкової фарби в спеціальних герметичних камерах.