Як не треба утеплювати будинок: найбільш розповсюджені помилки

Утеплення | 0 коментарів

Ні для кого не секрет, що теплоізоляція досить простий спосіб зберегти тепло в будинку і уникнути багатьох проблем пов’язаних з підвищеною вологістю і холодом. Технологія теплоізоляції максимально доступна і зрозуміла. Розумна теплоізоляція стін здатна зберегти тепло, гроші і принести багато приємних моментів. А ось помилки при утепленні будинку призводять до протилежного результату.

Розглянемо найбільш поширені і небезпечні помилки при утепленні будинку.

Недостатня кількість утеплювача

Яких помилок не варто допускатися при утепленніЦя помилка найперша за значимістю, адже багато людей самостійно утеплюючи будинок, купують приблизну кількість доступного за ціною утеплювача. Неправильно думати, що наклеївши теплоізоляційний матеріал на всю площу стін, він буде відмінно працювати і зберігати тепло. Щоб отримати бажаний результат дуже важливо покласти достатню кількість утеплювача правильної товщини. 

Економія може зіграти злий жарт і дешевий продукт виявиться неефективним для вашого будинку. Слід брати до уваги те, з якого матеріалу побудований котедж, в якому регіоні країни (кліматична зона), в якій місцевості і багато інших чинників, про які відомо тільки фахівцям.

Економія на якості матеріалу

Економія за рахунок якості – це не найкращий варіант зберегти грошові кошти. Але це одна з найпоширеніших помилок, яка зустрічається при утепленні будинку. Особливо часто допускають цю помилку при утепленні будинку пінопластом, купуючи дешеві матеріали невідомих виробників і вибираючи матеріал з низькою щільністю.

Різниця за витрачені кошти виходить незначна. А ось якість загальної теплоізолюючої системи істотно страждає. Пухкий пінопласт з маленькою щільністю схильний до руйнувань і не взмозі витримувати достатні навантаження. Оптимально використовувати матеріал з щільністю 25 кг / м3 і 35 кг / м3 .Якісний товар має сертифікат відповідності. А його характеристики і властивості зазвичай відповідають, тим, що заявлені виробниками.

Погана підготовка поверхні

Етап грунтування дуже важливий для початку робіт по теплоізоляції. Правильна грунтівка, вирівнювання поверхні і очищення від забруднень допоможуть уникнути появи тріщин, здуття і інших проблем на фасаді будинку. Крім естетичної функції цей етап носить підготовчий характер для утеплення фасаду. Слід запам’ятати, що поверхня повинна бути максимально рівною і очищеною.

Утеплення зсередини

Рідко коли єдиним варіантом є утеплення будинку зсередини, в інших випадках перевагу слід віддати зовнішньому утепленню. По-перше, при внутрішньому утепленні зменшується загальна площа приміщення, по-друге, може з’явитися конденсат через значне замерзання зовнішньої стіни. Точка роси переміщюється всередину утеплювача. В результаті чого на стінах з’являється грибок і цвіль. Потрібна додаткова вентиляція, яку організувати не так просто.

Розповсюджені помилкиПомилки під час монтажу

Для отримання результату важливо дотримуватися правила кріплення матеріалів для утеплення. Для кожного матеріалу відпрацьована своя технологія монтажу. Її важливо знати і дотримуватися.

Щоб не допускати помилок при кріпленні утеплювача запам’ятайте ці 7 правил:

  • Не економте на клейкому розчині і дюбелях . Їх недостатня кількість призводить до негативного результату.
  • При закріпленні пінопласту використовуйте не тільки клеючі суміші, а й дюбеля.
  • Використовуйте пластмасові дюбелі. Металеві дюбелі-парасольки – це додаткові містки холоду. Пластмасові складніше кріпити, але вони ефективніше.
  • Листи утеплювача укладайте максимально щільно без щілин. Установку проводите зі зміщенням (в шаховому порядку).
  • Утворені зазори і щілини заповнюйте піною або відрізками утеплювача.
  • Для запобігання утворення містків холоду не наносьте цементні суміші на торці панелей пінопласту.
  • При закріпленні армуючої сітки обов’язково робіть нахлест завширшки не менше 10 см. Слідкуйте за відсутністю складок і заломів.
  • Армуючу сітку шпаклюйте з дотриманням технології. Не кріпіть «всуху» на дюбеля, а повністю занурюйте в розчин.

Ігнорування утеплення підвалу

Тепло в будинках втрачається не тільки через фасадні стіни. Якщо не утеплити підвальне приміщення, то домогтися бажаного ефекту термосу не вийде. Теплоізоляцію підвалу краще продумувати на етапі будівництва. Саме тоді можна нанести її на зовнішні стіни. Після завершення будівництва залишається утеплювати підвальне приміщення тільки зсередини, а це, як вже описувалося вище, зумовлює появу конденсату. Якщо стіни підвалу утеплятися не будуть, то потрібно захистити хоча б перекриття підлоги першого поверху, відокремивши його від неопалюваної зони.