Поради по догляду за будівельною люлькою

Без категорії | 0 коментарів

Будівельні люльки давно стали незамінним атрибутом будь-якого будівельного майданчика. Вони дають змогу виконувати великий спектр робіт, доставляючи бригаду до будь-якої точки фасаду будівлі. Головна перевага експлуатації будівельних люльок полягає в їхній здатності забезпечити максимальну безпеку людей. Однак для цього важливо приділити увагу підготовці підйомника та догляду за ним.Як доглядати за станом будівельної люльки

  • Оператор платформи повинен оглядати пристрій щодня перед початком роботи. Під час огляду необхідно проаналізувати натяг троса і переконатися в його цілісності, а також оглянути з’єднання між підвісною платформою і підйомником. Після цього слід перевірити коректність роботи пункту управління після його активації, переконавшись у відсутності сторонніх звуків і вібрацій. Також важливо перевірити ефективність роботи електромагнітного гальма.
  • В кінці робочої зміни щодня перевіряйте натяг троса після опускання люльки на землю. Переконайтеся, що на запобіжному механізмі відсутні будь-які забруднення (наприклад, клей, декоративні матеріали або цементний розчин).З метою захисту люльки від атмосферних опадів рекомендується замикати пункт управління на ніч.
  • Планове технічне обслуговування фасадної люльки рекомендується проводити кожні 1-2 місяці. Під час ТО кваліфікований спеціаліст повинен ретельно перевірити всі компоненти машини, замінити зношені деталі та виявлені слабкі або дефектні вузли, навіть якщо вони ще можуть виконувати свою функцію. Регулярна заміна масла також входить у процес ТО. Забезпечте перевірку на предмет відсутності несправностей у шафі управління.
  • Раз на рік необхідно проводити капітальний ремонт агрегату.
  • Будівельну люльку слід зберігати в сухому і добре провітрюваному приміщенні, де повітря не містить агресивних газів.
  • Проведення обслуговування люльки є необхідним щонайменше один раз на рік, навіть у випадку, якщо вона залишалася без експлуатації протягом цього періоду.
  • Особливу увагу слід звернути на трос будівельної люльки, його стан повинен регулюватися відповідно до вимог специфікації GB5972. Забороняється розщеплювати або з’єднувати його з іншим тросом того ж типу. Всі троси повинні мати заводське маркування. Для будівельних підйомників використовується спеціальний оцинкований трос. Його слід регулярно обслуговувати, щоб уникнути корозії та накопичення бруду.

Якщо під час виконання перевірки будівельної люльки якихось несправностей виявлено не було, значить, можна приступати до його експлуатації.