Часто люди можуть плутати вежі-тури з будівельними лісами. З одного боку, це, в принципі, одне й те саме, з іншого боку – відмінності, все-таки, є. Якраз про це ми вам і розповімо.
Вежа-тура – це “пересувне” пристосування для вертикальних робіт на великих висотах. Основне їх призначення – це безпечно проводити роботи з облицювання будівель, реставрації архітектурних об’єктів, ремонтні роботи, прибирання, заміну елементів вентиляції та освітлення, а також будівництво будинків і будь-яких інших об’єктів. Конструкція зручна ще тим, що вона легко і швидко розбирається, є можливість збільшувати або зменшувати висоту. Але, крім всіх плюсів, є і обмеження – висота конструкції не повинна перевищувати більше 21 метра, тому що вона стає вкрай нестійкою, особливо, якщо розміщена на відкритому повітрі.
Використання веж-турів
Будівельна вежа тура-це зручний і практичний пристрій з тієї причини, що вона пересувається до потрібного місця без проблем, не вимагаючи збирання-розбирання. Сфера її використання – не тільки зведення будинків, а й інші види робіт.
Де можна застосовувати вежі-тури:
- Будівництво та ремонт (малярні роботи, побілка, фарбування);
- Монтаж різних конструкцій і комунікацій на висоті;
- Прибирання і очищення вертикальних площ (миття вікон, фасадів);
- Установка візуальної реклами;
- А також на будь-якого іншого роду заходах.
В чому особливості конструкції?
Вежа-тура пересувна оснащена масивними, міцними поворотними колесами невеликого діаметру, що дозволить вільно пересувати її в будь-якій площині і встановлювати рівно в тому положенні, яке необхідно для комфортної роботи. Для того, щоб вона нікуди не поїхала, на кожному колесі є гальма. Це добре тим, що вам немає необхідності нагинатися, знаходити різні способи фіксації коліс підручними предметами. Для додаткової стійкості виробники передбачають встановлення домкратів, адже вони вирівнюють її на будь-якій площині і 100% не дають зрушити з місця.
Всі елементи конструкції вежі закріплюються між собою діагональними перекладинами. Вони створюють додаткову жорсткість конструкції і не дають їй розвалюватися.
Досвідчені будівельники часто використовують телескопічні вежі-тури. Вони представлені у вигляді висувних конструкцій, використовуються, коли потрібно піднятися на висоту більше 2,1 метра. Цей вид турів дозволяє піднятися на висоту понад 7 метрів. Конструкція має зручні колеса, за допомогою яких можна легко перевезти вежу з одного місця на інше. За рахунок того, що опорна конструкція має захист від ковзання, цей тип є найбільш безпечним і надійним, але і найдорожчим.
Матеріал виготовлення
Матеріал, з якого виготовлена конструкція – це гарантія її надійності і довговічності. На ринку України сьогодні представлено кілька варіантів, з чого може бути виготовлена вишка-туру. Найпопулярніші – сталь і алюміній.
Найміцнішою є сталева конструкція, вона міцна, ваговита, а значить – гранично стійка. Основний плюс – це її доступна ціна, а як відомо, цей матеріал витримує будь-які навантаження, завдяки чому сталеві моделі є лідерами продажів і характеризуються найбільшою популярністю. Всі сталеві вежі покриті антикорозійною фарбою, що дозволяє довгий час працювати при будь-яких погодних умовах.
Алюмінієва вежа тура-найлегша. Матеріал не іржавіє і не піддається корозії завдяки епоксидному покриттю. І найбільший плюс – в кілька разів легше питома вага. Алюмінієві ліси завжди буде легше переміщати по майданчику, розбирати і збирати, а особливо це зручно при виконанні роботи всередині приміщень.
Алюмінієві вежі дуже часто використовуються для проведення фасадних та інтер’єрних робіт, хоча і коштує така вежа дорожче, ніж сталева.
Характеристики при роботі
Є багато інших критеріїв, які допоможуть правильно вибрати пристосування:
- довжина пристосувань і їх висота;
- крок висотного ярусу;
- допустимий крок стійок;
- ширина робочого майданчика;
- максимально можлива вантажопідйомність;
- ціна.
З питань ціни – цей параметр має досить широкий діапазон: від 4 до 100 тисяч гривень. Вартість залежить від розміру, функціональності і матеріалу виготовлення. Для підйому вишок і стійкою їх установки на нерівній поверхні часто використовують домкрат. У деяких моделей він входить в комплект, у інших потрібно купити окремо.
Можна виділити наступні характеристики веж-турів:
- 0,7 на 1,6 м – вежа з п’яти секцій, що має вузьку конструкцію, яка дозволяє працювати в невеликому приміщенні або вузькому просторі. Вона оснащена тільки однією робочою поверхнею (настилом), тому на ній може працювати тільки одна людина. Максимальна висота даного виду конструкції становить сім з половиною метрів.
- 1 на 2 м – вежа з двома настилами з максимальною висотою до 8,7 метрів. Може бути, як з колісною базою, так і без неї (економний варіант). Використовується для робіт зовні і всередині будівлі. На платформі поміщається тільки одна людина.
- 1,2 на 2 м – кількість секцій може бути різною, максимальна кількість секцій – 13, висота – 17,1 м. Вежа йде з двома платформами, працювати можуть двоє одночасно.
- Є два види веж-турів, які відносяться до професійного класу: 1,6 до 2 і 2 на 2. Висота першої конструкції становить 20,7 м, висота другого виду – 20,6 м. До них йдуть мінімум два настилу, може і більше . Кількість осіб залежить від кількості робочих платформ. Конструкція другого виду вежі, 2 на 2, має ще і колісну базу для зручного пересування.
Обираємо між вежою-турою та трисекційною драбиною
Трисекційна драбина – вдосконалена драбина, яка має дві з’єднаних між собою частини з додаванням третьої секції посередині. Третя частина драбини слугує для моделювання, зміни висоти сходів. Ці драбини як і вежі-тури, призначені для виконання завдань на висоті. Часто такі конструкції використовують в саду для збору врожаю, для побілки або фарбування стелі та стін будинку, для будівельних і монтажних робіт.
Більшість перед початком будівельних або ремонтних робіт стоять перед вибором, що купити: трьохсекційну драбину або вежу-туру. Для оздоблювальних, побутових робіт підійде драбина, для зведення будинків, масового будівництва, краще вибрати вежу-туру, оскільки для зручності на неї можна звести потрібний матеріал, для цього в конструкції передбачений спеціальний настил. Драбина такої функції не має, для того, щоб взяти потрібний матеріал, необхідно постійно спускатися і знову підніматися на висоту.
Хоч вежа-тура і дорожче в декілька разів, функціонал у неї непорівнянний: свобода пересування, велика кількість працівників, швидкість виконання завдань, розміщення матеріалів та обладнання.
Загалом, варто витратитися і купити або взяти в оренду вежу-туру, яка забезпечить швидке і якісне виконання будівельних і ремонтних робіт на висоті.