Теплоізоляція балкону або як не замерзнути взимку

Без категорії, Утеплення | 0 коментарів

Балкон або лоджія, з конструктивної точки зору, прекрасно підходить для того, щоб стати повноцінною кімнатою або продовженням квартири. Щоб це стало можливо, необхідно провести ряд будівельно-монтажних робіт по утепленню, склінню, обробці. В результаті вийде затишна кімната для релаксу, простора вітальня, додаткове місце для роботи.

Результат від утеплення може відрізнятися від бажаного, якщо не враховувати кілька факторів при виборі матеріалів і технології утеплювальних робіт.

Фактори, які слід враховувати при утепленні

Фактор перший – подальше призначення приміщення:

 • якщо передбачається одержати підсобну кімнату, тоді використовується будь-який утеплювач в один шар; теплоізолюється, в основному, тільки частина яка безпосередньо стикається з вулицею – парапет;
 • бажання мати окрему повноцінну кімнату зажадає застосування різних видів теплоізоляційних матеріалів, які укладаються в два шари по всій поверхні лоджії;
 • варіант суміщення лоджії і кімнати також потребують двошарового утеплення, але в цьому випадку головна увага приділяється парапету, а стіни покриваються в один шар.

Фактор другий – розміри самої лоджії, так як якщо вона невелика, тоді підбирається такий утеплювач, який при невеликій товщині має досить високий показник теплозахисту. В цьому випадку корисна площа буде зменшена незначною мірою.

Фактор третій – облік того, що будь-який матеріал, з якого виготовлені стіни внутрішнього приміщення, пропускає накопичену всередині вологу. Ці пари води, стикаючись з більш холодним повітрям вулиці, осідають на зовнішній стороні стіни. Якщо ця стіна утеплена, значить вологою покривається утеплювач, що веде до його гниття і зниження теплоізоляційних властивостей. Необхідно, щоб водяна пара не доходила до утеплювача.

Матеріали для утеплення балкону

На будівельному ринку є цілий ряд різних теплоізоляційних матеріалів, з властивостями яких необхідно познайомитися, перед тим як правильно утеплити лоджію всередині. 

 • Мінеральна вата або базальтове волокно – дуже затребуваний матеріал з хорошими показниками теплоізоляції, звукоізоляції іУтеплення балкону вогнестійкості. Під час служби зберігає форму і структуру, не піддається впливу агресивних середовищ і мікроорганізмів, але сильно гігроскопічний. Така висока водопроникність вимагає проведення ретельних гідроізоляційних робіт. До недоліків відносять товщину матеріалу і необхідність облаштування обрешітки і гідробар’єру, що забирає корисну площу.
 • Пінопласт отримують з полістиролу. Його вибирають за довговічність, низьку теплопровідність, стійкість до впливу мікроорганізмів, низьку гідрофобність. Для утеплення стін лоджії всередині підходить пінопласт самозатухаючий, так як звичайний дуже горючий.
 • Піноплекс, Теплекс, Прімаплекс, стіроформ – матеріали для утеплення лоджії зсередини на базі екструдованого пінополістиролу. Вони мають найнижчі показники теплопровідності, а значить найвищі теплоізоляційні властивості. Ці матеріали довговічні, легкі в монтажі, забезпечують хорошу гідро- і звукоізоляцію.
 • Окремо варто сказати про матеріал, який випускається не плитами або рулонами. Це пінополіуретан, який напилюється як піна і створює єдину теплоізолюючу поверхню. За всіма технічними показниками він перевершує інші матеріали. Головний недолік – висока горючість з виділенням токсичних речовин. Самостійний монтаж практично неможливий, так як потрібна спеціальна установка для напилення.

Етапи теплоізоляції

Перш ніж утеплити лоджію всередині проводять цілий ряд підготовчих робіт:

 • скління і закладення всіх щілин між рамами і стіною, парапетом;
 • підготовка поверхонь;
 • гідроізоляція.

Як скління вибирають подвійні склопакети з рамами з будь-якого матеріалу. Вони повинні бути функціональними, мати режим провітрювання і бути досить легкими, щоб не створювати додаткове навантаження на плиту перекриття.

Стіни, стеля, підлога попередньо очищаються від сміття та іншого забруднення, перевіряють цілісність поверхні. При виявленні тріщин і міжплиткових щілин, їх заповнюють герметиком. При необхідності вирівнюють.

Важливим підходом до того як правильно і краще утеплити лоджію є створення шару гідроізоляції. Для цього використовують один або кілька матеріалів, так як гідроізолювати необхідно парапет і всі зовнішні стіни, підлогу, стелю, рами.

До гідроізоляційних матеріалів відносять:

 • руберойд;
 • пінофол;
 • різні види обмазувальних, фарбувальних речовин;
 • проникаючу гідроізоляцію;
 • фольгоізол.

Рулонна гідроізоляція приклеюється внахлест до основи, а шви закладаються герметиком, заклеюються спеціальним скотчем або згуртовуються, як у випадку з руберойдом. При покритті фольгоізолом отримують додатковий шар теплоізоляції. Використання обмазувальної, фарбувальної, проникаючої ізоляції обгрунтовано в важкодоступних позначках і в разі, коли розміри приміщення дуже малі.

Після визначення того, який утеплювач краще для лоджії і проведення попередніх робіт, приступають безпосередньо до самого утеплення. Існує два способи:

 • створюється суцільний шар теплоізоляційного матеріалу і мінімалізіруєтся будь-які варіанти проникнення пари до утеплювача;
 • прокладка утеплювача і покриття його пароізоляцією.