Як самостійно розрахувати опалубку перекриття

Без категорії, Опалубка перекриття | 0 коментарів

Якщо ви вирішили самостійно виконувати будівельні роботи, то над розрахунком опалубки перекриття доведеться трохи подумати.

Особливості розрахунку опалубки перекриттів

  • Висота між підлогою та стелею – менше 4,5 метра. При товщині перекриття менше 0,4 м монтаж конструкцій здійснюється за допомогою телескопічних стояків, які мають стандартні розміри. Вибір виробів залежить від необхідної висоти.

Як розрахувати кількість необхідної опалубкиОрієнтовний розрахунок числа стійок опалубки визначається як 1 штука на 1 м2 площі перекриття. У такому разі максимальне навантаження на елемент складе 1500-2000 кг, буде передбачений необхідний запас міцності.

Для забезпечення стійкості кожної стійки потрібна одна тринога. Фахівці не рекомендують економити на цих елементах та проводити установку з перепустками. Також потрібні дерев’яні балки, що фіксуються за допомогою унівилок, їх кількість аналогічна кількості стійок. Розрахунок таких елементів опалубки проводиться у співвідношенні 3,5 погонних метрів на 1 м2 площі.

Необхідна кількість фанерних листів визначається шляхом розподілу площі перекриття на розмір листа. Отримане значення множиться на 1,1 (з урахуванням підрізання). Стандартні елементи виробляються розміром 122*244 см, у деяких випадках – 150*300 см.

  • Висота між стелею та опалубкою – 4,9-6 метрів. Якщо товщина перекриття не перевищує 0,3 метра, пристрій опалубки встановлюють за допомогою веж-тур. Розрахунок здійснюється у співвідношенні 1 виріб на 9 м2 площі, він встановлюється за кутами кожного квадрата 3*3 м.

Кількість балок та фанери визначається за аналогією з вибором конструкцій для висоти до 4,5 метра.

  • Відстань між підлогою та стелею – більше 6 м. У таких випадках використовують об’ємну опалубку. Розрахунок системи перекриття зі з’єднанням «чашка – замок» здійснюється у кілька етапів.

Спочатку визначають число стійок, необхідне для набору висоти 3 метри:

Nст300 см = Н/3.

Н = Н1 – Нб – Нуд – Нод, де вказуються висоти:

  • Н1 – між підлогою та стелею;
  • Нб – балки 40 см;
  • Нуд – унівилки-домкрата (приймається 50 см);
  • Нод – опори-домкрата (приймають 50 см).

Можуть використовуватися стійки висотою 100, 150, 200 см або унівилки-домкрати та опори-домкрати розміром 75 см.

Кількість осей обчислюється у такий спосіб:

Nо = (В/Lр+1)*(L/Lр+1), де:

  • L – довжина опорної частини, см;
  • В – ширина майданчика, см;
  • Lр – довжина ригеля, розташованого в горизонтальній площині (рівна 150 см).

Що треба враховувати при розрахунку опалубки перекриттяРозрахунок об’ємної опалубки перекриттів

Конструктивні особливості обладнання забезпечують можливість розподілити рівномірно і точно навантаження на всі частини. Отримані значення В/Lр та L/Lр округляють до цілих чисел у бік зменшення.

Розрахунок кількості ригелів опалубки перекриттів на 1 рівень: Nр = (В/Lр)(L/Lр+1) + (В/Lр+1)(L/Lр), де всі показники аналогічні попередньому розрахунку.

Кількість ярусів визначається так: Nяр = Nсо + 1, де Nсо – стійки на осі.

Необхідну кількість опор- та унівилок-домкратів знаходять за формулою Nв = Nсо – 1, при цьому

Nсо – кількість стійок на осі.

Розрахунок необхідного значення балок та фанери опалубки перекриттів проводиться відповідно до вказівок з першого опису (для висоти 4,5 метра). Товщина дерев’яних плит залежить від параметрів конструкції. Щоб виключити обвал системи, рекомендується кріпити фанеру до балки саморізами.