Як вибрати фанеру для опалубки?

Без категорії, Опалубка перекриття | 0 коментарів

Для опалубки підійде будь-яка фанера, якщо вона має достатню міцність. Різниця в тому, що одну фанеру доведеться викинути після першого циклу використання, а іншу можна використовувати в опалубці 50 і більше разів. Саме з цих міркувань – передбачуваної оборотності – і слід вибирати фанеру для опалубки.

Ламінована фанераЛамінована фанера 

Ламінат захищає внутрішні шари ламінованої фанери від контакту з водою, і тому вона «працює» до тих пір, поки ламінат на поверхні залишається неушкодженим. На практиці це від 10 до 50 циклів використання, але деякі листи при дбайливому ставленні добираються і до 100 оборотів. Ламінована фанера – найдорожча: тому використовувати її для опалубки має сенс тільки в тому випадку, якщо ви зможете реалізувати весь потенціал її оборотності. Ламіновану фанеру закуповують тільки професіонали, які будують один об’єкт за іншим. 

Придбати ламіновану фанеру можливо на нашому сайті.

Фанера фкФанера ФК

Фанера ФК формально називається вологостійкою, але насправді вона набухає навіть при нетривалому контакті з рідкою вологою. В опалубці фанера ФК розвалюється після першого циклу використання. Зате вона найдешевша. Якщо вам потрібна опалубка на один раз, ви можете сміливо брати фанеру ФК. До слова, її можна зберегти для подальшого використання, обернувши листи будівельної поліетиленовою плівкою.

Фанера ФСФ

Фанера фсфНа відміну від фанери ФК фанера ФСФ склеюється фенолформальдегідними смолами, які забезпечують підвищену вологостійкість. В опалубці вона витримує від 2 до 5 циклів, після чого приходить в непридатність. Хороший варіант, якщо вам потрібна опалубка спочатку для будинку, а потім для дачі та забору. Прийом з поліетиленовою плівкою працює і тут: збережену фанеру можна використовувати для виготовлення суцільного покрівельного настилу або полиць в підсобних приміщеннях.