Запобігання нещасним випадкам під час експлуатації вежі-тури

Без категорії | 0 коментарів

Вежі-тури сьогодні користуються попитом на різних будівельних об’єктах. Популярність цього виду обладнання пояснюється його універсальністю і простотою використання. Для складання вежі-тури використовуються найпростіші інструменти, від робітників не вимагається наявність спеціальних знань або навичок, достатньо вміти поводитися з гайковим ключем і молотком. Конструкцію з труб легко переміщати по периметру об’єкта. Дане обладнання використовується при виконанні робіт на висоті, тобто персонал знаходиться в потенційно небезпечному положенні. Щоб запобігти нещасним випадкам при експлуатації вежі-тури, необхідно дотримуватися запобіжних заходів.

Підготовка до монтажу

Техніка безпеки при роботі на вежі-туриПеред використанням необхідно вивчити інструкцію з експлуатації, відзначити всі незрозумілі моменти і отримати консультацію фахівця. Необхідно знати не тільки, як зібрати вежу-туру, але і чого не можна робити при експлуатації цього обладнання. При виборі вежі-тури в оренду слід переконатися, що всі комплектуючі знаходяться в справному стані: колісні опори, опорні рами, діагональні зв’язки, горизонтальні бар’єри, робочі та допоміжні настили, обмежувачі рами.

Майданчик для встановлення вишки повинен мати рівну і тверду поверхню. Категорично забороняється використовувати підкладки, опори та інші підручні засоби для вирівнювання майданчика. Не допускається збирати вежу-туру на похилій поверхні, нехтувати установкою стабілізаторів.

Порушення цих вимог може призвести до перекидання конструкції, що може стати причиною травмування людей. З метою запобігання нещасним випадкам під час експлуатації вежі-тури до роботи допускається тільки навчений персонал. Працівник повинен бути повнолітнім і не мати обмежень за станом здоров’я. Перед виконанням робіт на висоті необхідно провести інструктаж задіяного персоналу.

Основи безпечної експлуатації вежі-тури

При використанні орендованої вежі-тури на будівельному майданчику необхідно керуватися здоровим глуздом і суворо дотримуватися всіх пунктів інструкції з експлуатації. Категорично забороняється перевантажувати обладнання, необхідно постійно контролювати загальну вагу робітників, інструментів і матеріалів на настилах. Ні в якому разі не допускається переміщення вишки, якщо на ній знаходяться люди.

Також перед переміщенням збірної конструкції необхідно переконатися, що на палубах немає інструментів або будь-яких будівельних матеріалів. Падаючи з великої висоти, предмети можуть травмувати робітника, який переміщує вежу, або пошкодити обладнання.

Від дотримання правил безпеки залежить життя людей, які працюють на будівельному майданчику. Ні в якому разі не можна економити на здоров’ї людей. Жодні часові або матеріальні витрати не повинні вважатися надмірними, якщо це необхідно для забезпечення безпеки людей.