Основні види несправностей будівельних люльок, методи їх усунення

Будівельні люльки | 0 коментарів

Люльки для риштування – надзвичайно важливий елемент обладнання для роботи на висоті. Вони дозволяють працівникам отримати доступ до важкодоступних місць, забезпечуючи високий рівень продуктивності та безпеки на будівельних майданчиках. Однак, як і будь-яке технічне обладнання, будівельні люльки можуть виходити з ладу і вимагають регулярного обслуговування та ремонту. У цій статті ми розглянемо основні типи несправностей, які можуть виникати у будівельних люльок, а також способи їх усунення.

Чому відбувається поломка люльок Основні причини поломок будівельних люльок

Таких причин всього чотири:

  • Знос конструкцій та елементів обладнання;
  • Неякісний монтаж;
  • Недбала експлуатація;
  • Відсутність регулярного технічного огляду та обслуговування.

Основні види поломок будівельних люльок

Несправність електричної частини може бути викликана механічним зносом (наприклад, зносом кнопок і перемикача роботи двигуна). Причиною також можуть бути струми високої напруги, викликані короткими замиканнями (наприклад, при перегоранні обмотки трансформатора або контактора). Також причиною виходу з ладу електричних компонентів може бути конденсат, що утворюється в розподільчому щиті через перепади температури.

Вихід з ладу механічної частини підйомного механізму – найпоширеніша поломка. Це пов’язано з тим, що механізм підйому містить обертові частини, які зазнають постійного тертя і тому виходять з ладу. Найпоширенішими поломками є: трубки входу і виходу каната, напрямна каната, сталевий ремінь, сталеві направляючі ролики каната.

Які види несправностей люльок існуютьВихід з ладу уловлювачів є серйозною проблемою, оскільки це безпосередньо впливає на безпечну експлуатацію люльки. Зазвичай в уловлювачах зношуються прокладки та пластини, в яких вони встановлені. Також у деяких конструкціях уловлювачів зношуються підшипники та ролики.

Обрив проводів та/або жил троса призводить до серйозних наслідків – падіння колиски з працівниками з великої висоти. Основною причиною такої ситуації є механічний та корозійний знос. Механічний знос викликаний тертям каната об напрямні ролики і компоненти талі всередині лебідки, в той час як корозійний знос викликається вологою і різницею потенціалів в канаті.

Монтаж фасадної люльки повинен здійснюватися тільки кваліфікованими та компетентними фахівцями. Фасадна люлька досить проста в монтажі, тому нерідкі випадки, коли фасадники намагаються встановити люльку самостійно, щоб заощадити гроші. Це неприпустимо, оскільки непрофесійний монтаж часто призводить до серйозних, а іноді і фатальних наслідків.

Наприклад, якщо кут розведення консольних головок буде неправильним, можуть не спрацювати уловлювачі, а в разі обриву троса люлька з робітниками не буде зафіксована на висоті. При неправильній заправці каната в лебідку підйомного механізму можливе його заклинювання, що призведе до поломки самого підйомного механізму і пов’язаних з цим великих фінансових витрат.

Недбала експлуатація однаково шкідлива як для самого механізму, так і для людей, які його обслуговують. З цієї причини до роботи з люлькою для підвісного фасаду повинні допускатися тільки навчені працівники, які пройшли інструктаж з техніки безпеки.

Ступінь зносу і відсоток виходу з ладу будівельної техніки через поломки можна істотно знизити, якщо своєчасно проводити огляд і технічне обслуговування фасадних підвісних колисок ZLP630. Рекомендації, періодичність та етапи технічного обслуговування зазвичай викладені в паспортах на обладнання та інструкціях з експлуатації. За умови суворого дотримання цих рекомендацій, люлька прослужить довго.