Арматура склопластикова та базальтопластикова: різниця

Композитна арматура | 0 коментарів

Сучасне будівництво передбачає використання нових технологій та матеріалів. Це не лише здешевлює зведення нових споруд, але і робить їх надійними та безпечними. До сучасних матеріалів, які набули великої популярності серед забудовників, відносять і композитну арматуру. Її використовують не лише при зведенні будівель, але і при облаштуванні пірсів, доріг, монтажі електроопор та в інших сферах господарювання. 

 

Композитна арматура – важливий елемент сучасного будівництва

Композитна та склопластикова арматураКомпозитна арматура – надзвичайно міцний матеріал, стійкий до корозії, впливу агресивного середовища, який не створює містків холоду та магнітного поля, не перешкоджає поширенню радіохвиль та екологічно безпечний. Композитна арматура буває, в залежності від використаних компонентів при виробництві, склопластикова, базальтопластикова, вуглепластикова, комбінована.

 

Різниця характеристик склопластикової та базальтової арматури

Найбільш поширена у використанні склопластикова та базальтопластикова арматура. Технологія їхнього виробництва принципово не різниться, проте є суттєва різниця у матеріалах, з яких виготовляють цю арматуру. Першу, склопластикову арматуру, виробляють на основі скловолокна. Другу, базальтопластикову арматуру, виробляють на основі базальтоволокна. Це і впливає на їхні властивості. Такий матеріал як склопластик зберігає свої властивості до температури + 200 градусів, а базальтопластик не втрачає властивостей до + 400 градусів Цельсія. Це становить найбільшу різницю між даними матеріалами. 

 

Епоксидна смола як звязуючий матеріал при виробництві композитної арматури

Проте не слід забувати що при виробництві композитної арматури використовують і полімерний зв’язуючий матеріал. В процесі виробництва стержень і склопластикової, і базальтопластикової арматури просочується епоксидною смолою. Епоксидна смола зберігає свої властивості, як і склопластик, до + 200 градусів Цельсія. Через це переваги базальтопластику відносно вогнетривалості нівелюються. Окрім вище згаданої різниці базальтопластикова арматура стійкіша до впливу агресивного середовища. Тому її застосування при зведенні мостів, доріг, аеропортів чи пірсів цілком доречне і виправдане.  

Композитна арматура широко застосовується у житловому, промисловому та дорожньому будівництві. Обираючи арматуру перед початком виконання робіт варто зважити всі плюси і мінуси матеріалів щоб запобігти в майбутньому зайвим витратам. Композитна арматура – міцний, надійний, сучасний матеріал, сфери застосування якого з часом лише розширюватимуться, а склопластикова та базальтопластикова арматура стають незамінним матеріалом у різноманітних галузях будівництва.