Фізичні властивості композитної арматури

Композитна арматура | 0 коментарів

Композитна арматура зі скла і пластика, будучи типовою щодо застосування для зміцнення конструкцій з бетону, є, безумовно, новітнім і актуальним композитом, що володіє спеціальними фізико-технічними характеристиками, випереджаючи свої традиційні аналоги з металу.  Прояв позитивних або негативних властивостей склопластикового каркасу безпосередньо залежить від умов його експлуатування.

Склопластикова арматураПерспективи використання багатокомпонентної арматури обумовлені цілим рядом її позитивних якостей:

  1. Стійкість до корозії.  Композитний склопластиковий каркас для кріплення бетонних конструкцій дуже стійкий до корозійних процесів.  На нього не впливають негативні фактори лужної і агресивної середовищ, солей, хімічних добавок і речовин, а також інших продуктів різних процесів.  Ці якості підвищують популярність і пріоритетну потребу арматури зі скла і пластика в зміцненні конструкцій берегових і водних споруд, дорожнього одягу, покриття в тваринницьких комплексах, продовольчої та переробної промисловості, очисних комплексів і відстійників.
  2. Діелектричність. Арматура зі скла і пластика не пропускає електричний струм, що надає їй особливої ​​цінності в зміцненні стін і антаблементів в певних дослідних спорудах. Це будівельні комплекси, де не застосовується використання сталевого каркаса, так як він впливає на результати роботи приладів, що вимірюють показники за допомогою електромагнітних хвиль.  Особливо це критично в медичних установах, де розміщуються комплекси магнітно резонансної томографії.  В цивільних спорудах відсутність екрану в приміщенні усуває проблему проходження радіохвиль і робить їх максимально доступними для мобільного зв’язку. Також при заміні сталевої арматури на композитну зникає негативний вплив екрану на біополе людини, що робить її життя екологічно чистим і безпечним.
  3. Невелика вага.  Композитна арматура набагато легше каркаса зі сталі.  А висока міцність конструкцій, де арматура спрямована, в першу чергу, на розтягнення, дозволяє різницю у вазі збільшити до 2-х разів.  Експлуатація арматури нашого виробництва в бетонних конструкціях дозволяє їх зробити більш легкими – тим самим зменшивши навантаження на фундамент.  Тут також дуже важливим є відсутність загрози корозії, що зменшує бетон на ще один, додатковий, захисний від зовнішніх чинників, шар.  Легкість арматури дозволяє спростити процес її транспортування і монтажу, знижуючи витрати фінансові та часові, що дуже важливо для будь-якого проекту.
  4. Температуростійкість.  Позитивною властивістю склопластикової арматури є повна відсутність сприйняття з її боку сезонних явищ і перепадів температур. Діапазонний інтервал температур для роботи у головних компонентів арматури коливається від -70 до +100 С. На процес спорудження і експлуатування блоків з бетону з композитним каркасом не впливають різні температурні режими і високий коефіцієнт вологості.  При бетонуванні деяких конструкцій для зменшення термінів затвердіння бетону застосовується пропарювання.  В даному процесі на арматуру в конструкції будуть впливати спільно висока температура і волога.  В майбутньому споруди будуть експлуатуватися при високих позитивних і низьких негативних температурах.  Це серйозне випробування для сталевої арматури призводить до ризику прискореної корозії. Вплив на склопластик дані умови нададуть мінімальний.