Інструкція по роботі з композитною арматурою

Композитна арматура | 0 коментарів

Робота з арматурою здійснюється тільки при використанні рукавичок. В даному випадку найкраще підійдуть тонкі рукавички з бавовни і паперу з додаванням на внутрішню сторону долоні латексу. Це забезпечить максимальну зручність в роботі і безпеку шкіри рук.

Нарізування необхідного розміру арматури від основної, заводської бухти проводиться тільки з використанням захисних окулярів і в спеціальному одязі, який щільно закриває все тіло. Це сприяє підвищенню рівня захисту від ворсу скляного волокна.

Робота по розмотування великих бухт арматури проводиться працівниками в складі не менше 2 чол.

 

Транспортування бухт арматури (від 4 мм до 12 мм)

Перенесення багатокомпонентної арматури зі скла і пластику здійснюється вручну.

Бухти арматури з пластику і скла від 4 мм і до 10 мм без зайвого навантаження транспортується вручну однією людиною, а 12 мм – легко перекочуються по території або переносяться удвох, так як максимальна вага бухти не перевищує 16 кг. Арматура переноситься однією рукою або за допомогою плеча.

Але при цьому, дотримуйтеся рекомендацій щодо максимальної висоти падіння бухт арматури. Вона не повинна перевищувати висоту в півметра.

 

Підготовка арматури зі склопластику  і пластику до монтажу

Необхідно попередньо провести розрахунки стержнів арматури, які складаються з двох показників – кількості  і довжини.

Необхідно розмотувати бухти арматури тільки на території будівельного майданчика.

Розмотується бухта в вертикальному положенні. Визначається місце розташування зовнішнього кінця прута і видаляються пакувальні елементи (хомут, дріт, скотч). При цьому кільця стрижня утримуються від розпадання.

 

Можна розмотати бухту на необхідну довжину стержня, більш зручними, двома способами:

  • Зняття арматури кільцями убік від бухти.
  • Раскатка бухти арматури, за принципом руху колеса, залишаючи на майданчику прут необхідної довжини.

Щоб уникнути самостійного розмотування арматури необхідно утримувати всі кільця стрижня біля його іншого кінця. З метою економії часу і дотримання акуратності при розмотування бухт арматури, найкраще це робити в парі. Бухти арматури 8 мм, 10 мм, 12 мм, щоб уникнути травматизму, настійно рекомендується розмотувати їх тільки в парі.

 

Порізка арматури

Порізка арматури з пластику і скла здійснюється тим чи іншим приладом, в залежності від її товщини. Арматура до 8мм добре розрізається за допомогою болторізу або ножиць по металу, вище цієї величини – дискової пили (“болгарки”)  або ж ножівки по металу.

Дискова пила дозволяє нарізати кілька стержнів арматури в одному пучку.

Відповідно до норм по техніці безпеки, нарізка арматури здійснюється в захисних окулярах і спеціальному одязі, що складається з щільного матеріалу, який закриває все тіло.

Фундамент з композитною арматурою

В’язка арматурного каркасу

Для в’язки арматури використовується спеціальна сталевий дріт або нейлоновий хомут.

Завдяки легкій вазі каркасу, в’язання арматурної сітки не вимагає спеціальних пристосувань. Досить буде місця на невеликому майданчику. А далі, елементи каркасу зручно і легко монтуються на необхідне місце, де в недалекому майбутньому буде знаходитися бетонна конструкція.

Встановлюючи арматурний каркас, його необхідно розтягнути і зафіксувати хомутами в місці бетонування. Для цього використовуються стяжки, попередньо вбиті в грунт на кутах бетонованого майданчику.

Після установки арматурного каркасу можна переходити безпосередньо до бетонування конструкції.