Поширені міфи про композитну арматуру

Композитна арматура | 0 коментарів

Бути вибірковим, коли йдеться про вибір чогось, ніколи не буває поганою ідеєю. Але іноді нам доводиться стикатися з досить суперечливою, а іноді і неправдивою інформацією, яка заважає нам зробити правильний вибір. Сьогодні ми розповімо вам про найпоширеніші міфи, пов’язані з композитною арматурою.

№1. Один з найпоширеніших міфів – неможливість застосування склопластикової арматури в будівельних конструкціях через низький модуль пружності.

Модуль пружності композитної арматури дійсно низький на відміну від металевої арматури. Але це не ставить заборону на використання цього будівельного матеріалу в будівництві.  Насправді, цей факт лише обмежує застосування арматури в  елементах, що працюють на прогин. Підкреслимо – обмежується, але не виключається зовсім, хоча і накладає певні труднощі, пов’язані з необхідністю спеціальних розрахунків для таких випадків. У всіх же інших – композитна арматура може не просто замінити металеву, а й забезпечити низку переваг.

Розвіюємо міфи про композитну арматуру№2. Наступний, не менш поширений міф, пов’язаний з твердженням, що якщо арматурний прут можна зламати рукою, то це свідчить про його низьку міцність і погану якість.

Насправді ця обставина не пов’язана з низькою якістю арматури, адже в експлуатації вона розрахована на сприйняття поздовжніх, а не поперечних навантажень.

№3. Вплив кількості ребер на міцність арматури.

У цьому разі міф є наслідком спотвореного факту. Сам факт полягає в наступному – якість виконання арматурного профілю впливає на адгезію арматури з бетоном. А що стосується ребер, то їхня кількість ніяк не впливає на характеристики міцності самої арматури.

№4. Висока вартість композитної арматури по відношенню до металевої арматури.

Якщо порахувати витрати, пов’язані з транспортними витратами, вантажно-розвантажувальними роботами та монтажем металевої арматури, додати до цього фактор рівноцінної заміни композитної арматури, то витрати будуть значно вищими.

№5. Негативний вплив на здоров’я людини.

Склопластикова арматура виробляється згідно з наявними нормативними вимогами, щодо її впливу на людину та навколишнє середовище. Ці вимоги передбачають виключення будь-якого шкідливого впливу.

№6. Кольорові добавки якимось чином пов’язані з поліпшенням характеристик і свідчать про кращу якість продукції.

Відмінний від природного колір склопластикової арматури залежить виключно від добавки кольорового пігменту, який жодним чином не впливає на властивості стрижнів.  З одного боку завдання барвників надати більш естетичного вигляду продукції. Однак з іншого боку виробники вирішили таким чином позначити різний діаметр стрижнів, щоб усунути будь-які питання з приводу визначення діаметра арматури. 

Таким чином, дуже важливо під час знайомства з новою продукцією відрізняти реальність від неправдивих домислів і керуватися перевіреною інформацією та нормативними документами.