Використання композтної арматури при будівництві огорожі для армування фундаменту

Композитна арматура, Композитна арматура | 0 коментарів

Стильна огорожа – окраса подвір’я

Сучасне подвір’я немислиме без стильної та надійної огорожі. Плануючи її зведення заздалегідь необхідно прорахувати всі деталі та звести до мінімуму непередбачувані ситуації. Оскільки будівництво паркана починається з котловану та надійного фундаменту, арматура при його зведенні необхідна як його своєрідний скелет. Як для осанки людини важлива міцність кісток, так для міцності та надійності фундаменту важливо щоб арматура була якісною та відповідала певним експлуатаційним характеристикам.  Від якості та надійності фундаменту залежить вигляд як огорожі, так і всього подвір’я, тому до вибору матеріалів для його зведення необхідно відноситися зі всією відповідальністю. Тому використання композитної арматури для армування фундаменту огорожі є правильним та хорошим рішенням. 

Композитна арматура – сучасний матеріал

Будівельна галузь, як і будь яка інша галузь діяльності людини, розвивається та модернізується. Композитна арматура є сучасним та доступним матеріалом тому набуває все більшої популярності в Україні. Сфера її застосування з кожним роком розширюється завдяки позитивним якостям цього матеріалу. Зважаючи на те, що за кордоном вона поширена вже набагато більше років, її позитивні та негативні сторони вже змогли проявитися та з’явилися рекомендації щодо сфери її застосування. В нашій країні вона почала застосовуватися у приватному будівництві не так давно проте набула популярності та широкого застосування. Композитна арматура, в залежності від матеріалу волокна, є кількох видів: склопластикова, базальтопластикова, вуглекомпозитна і комбінована. Це дає можливість обрати арматуру, найбільш відповідну за своїми характеристиками, для виконання певних робіт. 

Переваги композитної арматури 

Зважаючи на істотні плюси застосування композитної арматури її доволі часто використовують при будівництві огорожі. Композитна арматура порівняно легка та доволі зручна у логістичному плані. Оскільки її можна перевозити в навіть в бухтах, доставка на об’єкт не є складним завданням. Мала вага арматури сприяє тому, що для навантаження/розвантаження і безпосереднього монтажу не потрібні зайві працівники, вона доволі зручна у роботі. Всі заплановані операції можна виконати самому без зайвої метушні та надмірних витрат.  А стійкість такого матеріалу як склопластик до впливу вологи, води, агресивного навколишнього середовища додає переваг композитній арматурі над сталевою, яка схильна до корозії. Суттєвим плюсом композитної арматура також є те, що її коефіцієнт температурного розширення  подібний до бетону. При нагріванні чи охолодженні фундамент не руйнується оскільки арматура розширюється та стискається одночасно з бетоном. Також такий матеріал вважається доволі довговічним, виробники прогнозують можливість його експлуатації протягом 80 років. Зважаючи на те, що склопластикову арматуру ще не експлуатували протягом такого тривалого часу, практичного підтвердження цим словам ще немає.

Мінуси та недоліки

Як і будь який матеріал композитна арматура має і певні недоліки. Здійснивши монтаж опалубки для будівництва огорожі здійснюємо збір армувального каркасу. Його монтувати з композитної арматури простіше завдяки її перевагам, які розглядали раніше. Проте заливати бетон необхідно обережно, тому що при сторонніх бічних впливах міцність каркасу може порушитися що призведе до втрати міцності конструкції. Також обачно слід проводити ущільнення бетону за допомогою вібрувальної машинки, зважати на міцність та цілісність склопластикового каркасу. У фундаменти для паркану найчастіше арматуру дають конструктивно, без попередніх розрахунків. Але такий матеріал слід з обережністю застосовувати на проблемному грунті. Оскільки для композитної арматури немає затверджених нормативів забудовники при масштабному будівництві застосовують її з обережністю.

Перспектива використання арматури

Композитна арматура – сучасний, компактний матеріал з хорошими характеристиками. На сьогоднішній день це непогана альтернатива для аналогів зі сталі. За умови правильних розрахунків та розумного застосування за нею майбутнє у будівельній галузі.