Як визначити при покупці якісна композитна арматура чи ні

Композитна арматура | 0 коментарів

Композитна арматура – відносно новий матеріал на будівельному ринку, принаймні його масове застосування в будівництві почалося не так давно. У продажу композитну арматуру можна зустріти під різними назвами: склопластикова, базальтопластикова, вуглепластикова і т.д., всі ці назви вірні і застосовуються в залежності від використовуваного армуючого волокна.

Підробка товарів вже давно перестала бути рідкістю для сучасного ринку. Без сумнівів, контрафакт в будь-якій галузі – це явище неприємне, а використання неякісних товарів в будівництві не тільки неприємно, але й небезпечно.

При виготовленні такої продукції використовується сировина невідомого походження, порушуються умови виробництва і зберігання, а кваліфікація працівників і зовсім викликає побоювання.

Як розпізнати якісного виробника

Виробників високоякісної арматури відрізняє наявність сучасного обладнання, використання якісної сировини і дотримання технологічного процесу. Процес виготовлення включає випробування матеріалу і наявність сертифікату відповідності. Багато виробників співпрацюють з будівельними інститутами і науковими організаціями, удосконалюючи технології виготовлення.

Великі партнери доводять надійність продукції – поставляють арматуру на серйозні будівельні об’єкти, пишаються подібним досвідом і публікують інформацію про проекти у відкритому доступі.

Бракована арматураСпособи як розпізнати неякісну продукцію

  1. Огляньте арматуру на наявність тріщин в центрі стрижню (добре видно на зрізі-торці), також не повинно бути поздовжніх тріщин на циліндричній поверхні стрижня.
  2.   Зверніть увагу на колір арматури, якщо при виробництві не застосовувалися кольори (один з методів маскування неякісної продукції), то колір варіюється від світло русявого до світло коричневого. Якщо стрижень АСК має яскраво виражений коричневий колір – це говорить про те, що у виробництві був порушений температурний режим – композит перепалений. В стрижнях не припустимо вигоряння зв’язуючого, це призводить до крихкості арматури. Так само якщо ви купуєте арматуру в бухті, то колір повинен бути однаковим впродовж усього стрижня в бухті і не мінятися.
  3.  Слід звернути увагу на обмотувальну нитку, яка забезпечує рельєфність стрижня. Озбройтеся гострим предметом і спробуйте підчепити обмотувальну нитку з торця стрижня, якщо вам вдасться змотати обмотувальної нитку, то це бракована продукція. Тому що на якісному стрижні розкришиться тільки невелика ділянка обмотувальної нитки на торці.
  4.  Виміряйте зовнішній діаметр арматурного стрижня штангенциркулем, він повинен бути однаковим впродовж усього стрижня.
  5.  Спробуйте зламати арматуру. Діаметри 4-6 мм зламати досить легко, а ось для того щоб зламати арматуру діаметром 8 мм і більше, потрібно докласти немалі зусилля.

Ознаки того, що композитна арматура поганої якості

  • Вкрай низька вартість продукції. Домогтися низьких цін при виробництві можна тільки за допомогою економії на всьому: сировині, виробництві і співробітниках. Очевидно, що в такому разі чим дешевше матеріали, тим нижче їх надійність.
  • Заниження діаметра стрижня арматури. Деякі недобросовісні постачальники вводять клієнтів в оману, вказуючи зовнішній діаметр замість фактичного. Використання матеріалів з підвищеним діаметром може привести часткового або повного руйнування зведеної конструкції, що ставить під загрозу життя людей.
  • Маркування та упаковка. Добросовісний виробник завжди впевнений у своєму виробі. Він не ховатиме або спотворюватиме інформацію про нього на упаковці. Незрозумілий шрифт номенклатурних позицій або складне розмотування бухти – вже привід замислитися над правильністю свого вибору.
  • Наявність браку. У якісних виробах брак неможливий – за постійного контролю якості, в той час, як виробник неякісних підробок видаватиме брак за надійний виріб.