Правильно скріплювати склопластикову арматуру просто необхідно, інакше це може відбитися на якості майбутньої конструкції. На практиці в окремих випадках буває так, що лопаються з’єднання. Важливо стежити за тим, щоб конструкція в готовому варіанті не міняла свої початкові показники по формі.
В’язка є швидким і нарівні з цим простим методом, що дозволяє скріпити арматуру. Для здійснення такого способу від робочого не потрібно будь-яких кваліфікаційних навичок. А якщо враховувати, що склопластикову арматуру не вийде скріплювати за допомогою зварювання, то цей спосіб є основним і єдиним.
В’язка склопластикової арматури кліпсами
Для правильної в’язки склопластикової арматури з успіхом застосовують спеціальні пластикові кліпси. Конструктивно виріб являє собою планку з зажимами, в яких щільно фіксують прути композитної арматури. Такий спосіб в’язки є самим простим, зручним і швидким. Всю конструкцію армуючого каркасу можна без зусиль змонтувати в підготовленій опалубці; або підготувати окремі фрагменти, опустити їх в опалубку (в порівнянні зі сталевими прутами зробити це буде набагато простіше) і зв’язати їх між собою. Арматурні прути скріплюють між собою кліпсами під кутом 90˚: конструкція каркасу виходить рівною і акуратною. Справитися з роботою може будь-хто, навіть людина без спеціальної підготовки, так як досить лиш вставити пруток в паз пластикової кліпси і натиснути на нього до клацання.
Застосування кліпс має низку безсумнівних переваг:
- висока швидкість виконання робіт і простота установки;
- надійність кріплення;
- негорючість кліпс;
- несхильність виробів до корозії і впливу хімічно активних речовин;
- несприйнятність кліпс до перепадів температур;
- доступна вартість.
В’язка за допомогою пластикових хомутів
Використання монтажних пластикових хомутів – другий по простоті і швидкості метод в’язки композитної арматури. Для в’язки композитної арматури пластиковими хомутами чинимо так: хомут просто із зусиллям затягуємо на перехресті арматурних прутів. З’єднання виходить міцним і надійним. У деяких місцях для забезпечення додаткової жорсткості каркасу використовуємо відразу два хомута, обтягнутих навколо прутів хрест-навхрест. Зайві «хвости», що залишилися після затяжки, краще видалити за допомогою кусачок. Якщо цього не зробити, то навколо стирчащого з бетонної конструкції кінця хомута утворюється капіляр, через який всередину буде потрапляти волога (це негативно впливає на міцність і довговічність).
В’язка композитної арматури при армуванні стяжок
При армуванні бетонних підлог, товстих стяжок або плитних фундаментів в’язка композитної арматури дуже просто виконується за допомогою спеціальних пластикових стійок. Крім того, що кожна стійка сама є вертикальним армуючим елементом, за допомогою неї також виробляють в’язку поздовжніх прутків. Обтискові засувки, розташовані по краях стійки, надійно фіксують прути під прямим кутом. При цьому відпадає необхідність нарізання невеликих шматків арматури і подальшої їх в’язки між горизонтальними шарами.
Гнуті елементи зі склопластикової арматури
Так як пластикову арматуру поставляють в рулонах (50 або 100 м), то немає необхідності проводити зв’язку поздовжніх несучих прутків: можна просто відрізати шматок необхідної довжини. При облаштуванні арматурного каркасу для стрічкового фундаменту часто використовують □ -образні вертикальні хомути в якості поперечних армуючих елементів, а для посилення кутів і примикань необхідні Г- і П-подібні додаткові елементи. Самостійно виготовити такі гнуті елементи з прямих склопластикових прутків неможливо. Надати будь-яку форму склопластиковим пруткам можна тільки на етапі їх виготовлення в заводських умовах. Тому необхідно, відповідно до ескізу, придбати потрібну кількість готових гнутих елементів. В’язку додаткових кріпильних елементів арматурного каркасу можна зробити за допомогою в’язального дроту і звичайного гачка або пластикових хомутів.
Яка технологія найбільш вигідна і як в’язати композитну арматуру на певному об’єкті – ці два аспекти безпосередньо залежать від масштабів робіт. При зведенні фундаменту невеликого будинку, армуванні блоків, колон і окремих елементів бетонних конструкцій раціонально застосовувати ручну в’язку дроту, фіксацію хомутів або кліпс. А перед тим як в’язати пластикову арматуру для фундаменту з солідною площею (житлові, комерційні, промислові об’єкти) варто вибрати більш оперативний і надійний спосіб – спеціальні в’язальні пістолети.