Успіх будівельного проекту залежить від того, наскільки добре з’єднана композитна арматура. Адже якщо ви хочете побудувати міцну будівлю, яка прослужить довгі роки, необхідно закласти міцний каркас будівлі. А для цього необхідно точно знати, як поводитися з композитною арматурою і як її з’єднувати.
Існує кілька способів її скріплення, які обираються залежно від специфіки об’єкта, технології робіт, що виконуються, та матеріалів, що використовуються.
Композитна арматура є унікальним матеріалом. Вона виробляється з різноманітних волокон – базальтових, арамідних, скляних, вуглецевих, комбінованих. Зовнішня оболонка створюється шляхом намотування волокон або піщаного напилення. Це доступна і довговічна альтернатива сталевим елементам.
Але головна відмінність від металевих аналогів полягає в тому, що до композитної арматури не можна застосовувати зварювання. У зв’язку з цією особливістю виробів вкрай важливо правильно підбирати технології скріплення при зведенні вертикальних об’єктів, будівельних фундаментів, залізобетонних конструкцій.
Композитна арматура для фундаменту з’єднується за допомогою:
- Сталевого в’язального дроту та спеціальних гачків. Цей варіант досить простий і економічний, підходить для зв’язування прутів різного діаметру. Дріт попередньо обпалюється.
- Електричних або механічних в’язальних пістолетів. Для професійного інструменту потрібні котушки з намотаним дротом. Розглянутий спосіб доцільно використовувати для збільшення несучої здатності каркасів великих площ. На виготовлення вузла йде пару секунд.
- Механічні інструменти. Ця технологія вважається більш продуктивною і зручною при проведенні масштабних робіт, оскільки в процесі кріплення інструмент повинен не обертатися, а тягнути. Його відмінна риса – спіраль, яка вбудована в ручку.
- Тонкі затискачі з пластику.
- Хомути, виготовлені з пластику. Їх призначення – швидко з’єднати фітинги без використання спеціальних інструментів. Цей спосіб ще називають ручною в’язкою.
- Кріплення, які замикаються на арматурні прути. Різьбові муфти, які використовуються для сталевих виробів, в даному випадку не підходять, оскільки на полімерному стрижні практично неможливо нарізати стійку різьбу.
Які фактори визначають, як потрібно зв’язати арматурні елементи між собою
Наскільки об’ємним є проект. Якщо необхідно звести будівлю, яка має велику площу, не доцільно використовувати ручне в’язання, оскільки це займе багато часу і зусиль.
Специфіка будівлі. У промисловому будівництві використання пістолетів буде найбільш надійним і правильним вибором. З їх допомогою роботу можна виконати в рази швидше і якісніше.
Міцність конструкції. Скріплення композитної арматури за допомогою хомутів або затискачів не може дати повної гарантії, що арматура залишиться на місці під час заливки бетону, а це призведе до порушення каркаса і може мати незворотні наслідки.
Таким чином, можна сказати, що технологія з’єднання композитної арматури досить проста і не вимагає від будівельників спеціальної кваліфікації, а завдяки тому, що вона ще й набагато легша за сталеву, працювати з нею простіше.