Все про стійки для опалубки перекриттів

Опалубка перекриття | 0 коментарів

Основне призначення телескопічних стійок (інша назва – будівельний домкрат) – утримання опалубних щитів при виготовленні опалубки перекриттів і в якості опорних елементів при монтажі та демонтажі будівельних конструкцій. Залежно від довжини, стійки для опалубки перекриттів дозволяють монтувати опалубку на висоті від 1,7 м до 5,5 м. Телескопічні стійки витримують всю вагу опалубки і забезпечують точне горизонтальне позиціонування настилу. Ця система опалубки, завдяки своїй універсальності і простоті, широко використовується в промисловому і приватному будівництві. Система дозволяє будувати як прямі, так і похилі перекриття. Стійки можна використовувати в якості будь-яких опор і несучих елементів тимчасових конструкцій.

Клас навантаження для стійок перекриття

На що звернути увагу при виборі стійок для опалубкиЗа навантаженням, яке стійка може прийняти в максимально можливому положенні, розрізняють категорії A-E або 10, 15, 20 кН (1, 1,5, 2 тонни).

  • Найбільш поширені на ринку (класичні) стійки класу D, які приймають навантаження 20 кН. Такі стійки варто вибирати для заливки плит товщиною 20 см. Для плит товщиною 25-30 см також можна використовувати стійки класу D, попередньо розрахувавши необхідну кількість і навантаження на одну стійку.
  • Стійки класу Е – це посилені стійки, які витримують навантаження до 30 кН (3 тонни). На ринку існує небагато посилених стійок. Їх використовують разом з подвійною кількістю балок тільки для спеціальних об’єктів, які мають велику товщину перекриття – 50-100 см. Наприклад, для силосів або для перекриття фундаменту.
  • Стійки класу А – це полегшений варіант стійок. Вони можуть витримувати навантаження до 10 кН або 1 тонни. За ціною вони дешевші майже вдвічі від класичних – як в оренді, так і в покупці, проте використовувати полегшені стійки раціонально тільки для заливки плити до 20 см, наприклад, в котеджному будівництві, невеликих спорудах, балконах.

Покриття стійок опалубки

За покриттям стійки бувають оцинковані та фарбовані.

Стійки з оцинкованим покриттям коштують дорожче, але більш надійні в експлуатації. При правильних умовах експлуатації вони можуть служити до 36 років. Основні виробники оцинкованих стійок – Doka, Peri, Ulma. Оцинковані стійки – найкращий вибір, якщо ви орендуєте опалубку або маєте досвід монолітних робіт.

Фарбовані стійки витримують такі ж навантаження, як і оцинковані (10, 20 і 30 кН), але вони менш надійні, оскільки їх легше пошкодити і мають менший термін служби (близько 5 років). Такі стійки обирають будівельники на початку роботи з монолітом, при виході на ринок монолітного будівництва для першочергової закупівлі опалубного парку. 

Стандартні розміри

Стандартна телескопічна стійка має висоту від 1,2 до 4,8 метрів. Діаметр зовнішньої труби – 61 мм, внутрішньої – 51 мм, товщина стінок – 2 і 2,5 мм. Вага – від 8,94 до 19,97 кілограмів. Допустиме навантаження – від 5000 до 1400 кілограмів (без запасу міцності) – чим вище стійка, тим менше повинно бути навантаження. Для більших висот і складніших робіт використовуються посилені опори з більшими діаметрами труб.

Монтаж стійок для монолітних перекриттівМонтаж стійок

  • Головки – коронки встановлюються в телескопічні стійки.
  • На підготовленому до монтажу майданчику встановлюють триноги по краях плити і в місцях перекриття поздовжніх балок. Вони повинні бути розташовані таким чином, щоб забезпечити максимальну стійкість. Триноги встановлюються з піднятим до упору замком. На триноги встановлюють стійки опалубки і опускають стопорний пристрій, який надійно їх фіксує.
  • Опори піднімаються на необхідну висоту і фіксуються притискною скобою.
  • Поздовжні балки встановлюються на телескопічні опори за допомогою монтажної вилки.
  • Вирівнюємо висоту конструкції шляхом точного регулювання на телескопічній опорі.
  • Встановіть проміжні головки в проміжні стійки.
  • Встановити проміжні стійки. До встановлення проміжних стійок на опалубку перекриття не можна навантажувати!
  • Встановіть поперечні балки на поздовжні балки. Необхідно підкласти балку під кожен стик плит опалубки!
  • Балки з’єднуються між собою за допомогою хомутів.
  • На поперечні балки укладається настил з ламінованої фанери або дощок опалубки.
  • Коли збірка завершена, частина триног може бути знята. Вивільнені стійки можна використовувати для монтажу опалубки на інших ділянках.