Повернення обладнання з оренди – процес доволі трудомісткий. Він охоплює кілька етапів, на кожному з яких є свої нюанси. Знаючи про них заздалегідь, ви зможете уникнути додаткових витрат.
Ми підготували чек-лист, який допоможе підготуватися до повернення з оренди, щоб процес пройшов легко і без зайвих фінансових витрат.
Розукомплектуйте обладнання. Простіше кажучи, щити, замки, тяжі та інші комплектуючі потрібно розгрупувати за елементами. По-перше, так легше перерахувати всі компоненти, щоб не довелося довозити залишки наступною машиною. По-друге, це прискорить процес сортування на складі, і ви швидше отримаєте результат здачі обладнання.
Очистіть опалубку від залишків бетону. Найчастіше використовується механічний струменевий спосіб – натиск води під великим тиском. Для дрібних забруднень можна використовувати спеціальні щітки. Не до кінця очищена опалубка буде прийнята на складі, але спричинить додаткові витрати.
Порада: щоб фанера легше відходила від бетону, використовуйте спеціальні емульсоли.
Складіть обладнання в ту саму тару, в якій воно приїхало на об’єкт. Тара на орендний матеріал надається безкоштовно і допомагає уникнути пошкоджень під час складування і транспортування. Весь матеріал має перебувати в тарі. Якщо ж немає такої можливості, підійдуть дерев’яні палети і прокладки. Але варіант «розкидано по підлозі кузова» повністю виключається!
Порада: коли обладнання тільки прийшло до вас на майданчик, перш ніж розвантажувати фуру, сфотографуйте його і візьміть таке завантаження за зразок.
Дотримуйтесь тоннажу. Навантаження краном, яким часто користуються на будмайданчику, дозволяє укомплектувати машину більшою масою, ніж може вивантажити навантажувач. До того ж при недотриманні тоннажу є ризики аварійних ситуацій під час транспортування, що спричинить зайві витрати.
Закріпіть обладнання. Весь матеріал має бути закріплений під час транспортування або вивантаження, щоб уникнути падіння транспортувальною стрічкою.
Порада: якщо немає стандартної транспортувальної стрічки, щити можна закріпити в’язальним дротом або динамічними стропами, а маловаговий вантаж на дерев’яних палетах обмотати стрейч-плівкою.
Домовтеся заздалегідь про дату і час прибуття фури на склад. Заздалегідь попереджайте, якщо у вас змінюються плани. Дайте своєму представнику або водієві кількісний список матеріалу, щоб можна було звірити і зафіксувати розбіжності «в моменті». Це зробить процес приймання більш прозорим.
Якщо дотримуватися цих простих пунктів, повернення матеріалу з оренди пройде легко і комфортно, а вам вдасться уникнути додаткових витрат!