Як вибрати опалубку

Опалубка перекриття | 0 коментарів

Останнім часом набирає популярність монолітне будівництво, в тому числі і серед малоповерхових будівель. Моноліт має ряд переваг, серед яких: підвищена міцність, поліпшена теплоізоляція, різноманітність об’ємно-планувальних рішень, мінімальні витрати на внутрішню обробку, а також висока швидкість зведення. При будівництві з монолітного залізобетону використання опалубки є обов’язковою умовою технологічного процесу. Ще на етапі проектування необхідно визначитися, які конструктивні елементи будівлі будуть монолітними, а також з вибором типу опалубної системи: чи буде вилучатись опалубка після набору міцності бетоном або ж залишиться в складі конструкції в якості тепло- і звукоізоляції.

Види опалубки

Опалубка ділитися по сфері застосування, в залежності від того, яку частину монолітної конструкції Ви збираєтеся звести:

  • Опалубка перекриттів (на телескопічних стійках або об’ємна)
  • Стінова опалубка (сталева або алюмінієва)
  • Опалубка колон
  • Опалубка для фундаменту

Опалубка перекриттів

Опалубка перекриттів використовується при спорудженні різних типів монолітних конструкцій. Вона дозволяє створювати горизонтальні перекриття на будівельних майданчиках. Без опалубки не обійтися в тому випадку, якщо проводиться спорудження житлових будинків або будівель промислового призначення. Ця конструкція дозволяє споруджувати перекриття з різними параметрами, які відрізняються по конфігурації.

Опалубка перекритівОпалубка перекриттів робить процес будівництва горизонтальних поділів поверхів, стель або куполів набагато простішим і дозволяє домогтися більш надійного результату. Ця конструкція:

  • відрізняється високою міцністю;
  • витримує динамічні навантаження;
  • проста в установці;
  • забезпечує безпечні умови при виконанні будівельних робіт на висоті;
  • дозволяє домогтися довговічності споруди.

Існує кілька варіантів опалубки перекриттів:

  1. На телескопічних стійках. Цей вид опалубки застосовується на висоті 2-4 метри для реалізації бетонних робіт різної складності. З легкістю розбирається і перевозиться, складається з 2 елементів – палуби (балок з ламінованої фанери), а також опорних частин (стійок).
  2. З об’ємних стійок. Даний вид опалубки більш стійкий, тому може використовуватися для робіт на великих висотах. Краще справляється з навантаженнями, так як тяжкість при такій конструкції розподіляється рівномірно.

Стінова опалубка

Її головне призначення – створення міцних монолітних конструкцій. При цьому універсальність даних виробів дозволяє виробляти перегородки будь-якої форми і розміру. Таким чином, проектувальники отримують додаткові можливості для створення нестандартних дизайнерських рішень.  Стіновий матеріал наділений полегшеною конструкцією, за допомогою якої можна мінімізувати тимчасові витрати на установку. Купити його можна і тим, хто планує проводити операції з транспортуванням матеріалів на об’єкт. Опалубні стінові системи складаються з щитів, які вироблені на основі багатошарової фанери із спеціальним покриттям, яке захищає їх від впливу вологи. Їх розрізняють залежно від доступних розмірів.

Опалубка для стін це:

  • відсутність додаткових витрат при покупці;
  • високі теплоізоляційні властивості ;
  • готова опалубка не потребує додаткових оздоблювальних операцій;
  • має високі показники міцності і зручна при транспортуванні ;
  • розумна вартість допоможе з легкістю придбати опалубку;
  • можливість швидкої установки і демонтажу.

Опалубка колон

Опалубку стін і колон здійснюють для заливки бетонної основи під опорні елементи. Це необхідно для того, щоб суміш не розтікалася і після затвердіння мала квадратну чи іншу форму. Без проведення цього етапу робіт провести монтаж колон практично неможливо. Для опалубки колон застосовуються універсальні щити, що дозволяють зводити прямокутні та квадратні перетини в колоні. Наявні на будмайданчику щити можна використовувати як опалубку стін. У разі коли всі колони однакові, а опалубка стін не потрібна – застосовують опалубку колон на кутових елементах і лінійних щитах. При цьому досягається найкраща якість бетонуючої поверхні і швидкість монтажно-демонтажних робіт.

Опалубка для фундаменту

Опалубка для стрічкового фундаменту – важливий елемент не тільки в процесі заливки основи, а й ключова фігура при зведенні будинку. Від грамотної її установки залежить якість фундаменту, рівність стін і, звичайно ж, міцність всієї будівлі.

Фундаментна опалубка являє собою опорну конструкцію, за допомогою якої відбувається формування бетону при створенні базису. Грунтуючись на такому визначенні можна виділити три основні якості, якими повинна володіти опалубка:

Герметичність. Навіть незважаючи на те, що бетон для фундаментних робіт готується високої щільності, в процесі його укладання через щілини може просочуватися розчин. Згодом в цих місцях утворюються порожнечі.

Міцність. Стіни конструкції повинні бути досить міцними і жорсткими, щоб змогли витримати не тільки натиск важкого бетону, але і його вібрацію.

Неухильне дотримання креслення і проекту. Виготовлення опалубки для стрічкового фундаменту повинно відповідати параметрам. Адже бетон дуже точно повторює всі форми. Будь-які невідповідності проявляться вже на готовому базисі, який вплине на рівність стін.

Який матеріал для опалубки вибрати

Найдешевший і найбільш перевірений матеріал – дерев’яні дошки. Однак деревина – неоднорідний матеріал, зі своїм малюнком, порами, тріщинами. Тому будьте готові до того, що залиті за допомогою такої опалубки форми не будуть відрізнятися акуратністю і красою.Який матеріал для опалубки вибрати

Набагато акуратніше і не набагато дорожче виходить використовувати опалубку з пінополістиролу. До того ж така конструкція виходить легше, а саме будівництво йде набагато швидше. Пінополістирол – це не що інше, як модифікований пінопласт, з поліпшеними якостями теплоізоляції. Ще це екологічно чистий матеріал. Тому таку опалубку можна сміливо залишати всередині стіни.

Найміцніший тип опалубки – щитовий, що представляє собою металеві листи на розпірках. Однак даний тип і найважчий. Встановити таку опалубку на будмайданчику без застосування спецтехніки просто неможливо.

Однак якщо у вас є кран, ви нічим не обмежені в будівництві. За допомогою металевої опалубки ви можете робити за раз величезні стінові прольоти, швидко надбудовувати міжповерхові перекриття, вам буде набагато легше вибрати практичні рішення в будівництві будинку. По суті, ви отримуєте готову конструкцію багаторазового використання, за допомогою якої можна будувати будинки практично будь-яких розмірів.

На що звертати увагу при виборі 

Компанії з ім’ям виробляють надійні і якісні елементи для створення опалубних систем. Тому при виборі необхідно орієнтуватися на такі фірми і підходити до питання за такими основними критеріями:

  • Максимально широка номенклатура. Купуючи поступово в такій компанії елементи опалубки, ви можете бути впевнені, що всі вони стикуються один з одним у потрібну конфігурацію. Таким чином, ви зможете забезпечити себе солідною базою опалубноЇ системи, яка буде придатна для об’єкта будь-якого розміру і конфігурації.
  • Висока якість матеріалів, виготовлених елементів і надійність кріплення. Ці установки впливають на швидкість монтажу, гладкість і рівність поверхні і, в цілому, надійність будови.
  • Програмне забезпечення для опалубних систем. Комп’ютерна програма дозволить змоделювати конструкцію опалубки, вкаже послідовність операцій по її збірці, розрахує вартість і ін.
  • Навчання персоналу. Кожна опалубочна система являє собою складну конструкцію, і керувати нею може тільки професійно підготовлений колектив. 

Крім зазначених критеріїв, при виборі необхідно враховувати співвідношення ціни і якості виробів, наскільки вони виявляться у вашому випадку рентабельними. Купувати опалубку не обов’язково – її можна взяти в оренду. Тут теж необхідно врахувати ряд факторів, крім тих, що перераховані раніше.

Слід звернути увагу на справність усіх елементів системи, відсутність деформацій каркасів і палуб. Нехтування цією порадою може обернутися великими витратами на ремонт зламаного обладнання і дефектами заливок.