Як вибрати стійки для перекриття
Стійки для перекриття широко застосовуються у сучасному як приватному, так і промисловому будівництві. Головне призначення – тримання щита при заливанні опалубки перекриття. Також стійки можна використати як опорні елементи під час монтажних чи демонтажних робіт, при зведенні різноманітних тимчасових споруд чи конструкцій. Такі стійки здатні витримувати значне навантаження та забезпечити горизонтальне розташування перекриття. На сьогоднішній день існує широкий вибір стійок для перекриття, а їх класифікують за трьома ознаками: покриття, максимальне навантаження і висота.
З якого матеріалу виготовляють стійки перекриття?
Виготовляють стійки із сталі, покривають фарбою чи оцинковують. Пофарбовані стійки дешевші від оцинкованих, витримують ідентичні навантаження, проте у них значно менший термін експлуатації (орієнтовно 5 років) та їх легше пошкодити. Їх найчастіше використовують на початкових етапах роботи з монолітом чи при першочерговій закупівлі обладнання при вході на ринок монолітного будівництва.
Надійнішим варіантом при виборі стійок для перекриття є оцинковані стійки. За правильної експлуатації вони можуть бути у робочому стані протягом 36 років, проте вони значно дорожчі. На нашому ринку широко поширені фарбовані стійки українських виробників, проте при виборі оцинкованих надають перевагу імпортним брендам.
Класи навантаження для стійок горизонтального перекриття
За класом навантаження стійки для перекриття поділяють на категорії А, D, Е чи 10,15,20 кН. Застосовують при заливанні перекриття до 20 см дешеві стійки класу А, які здатні витримувати навантаження до 1 тонни (10 кН). Найчастіше їх використовують при заливанні балконів, терас, невеликих конструкцій. На противагу їм, стійки класу D найбільш поширені у монолітному будівництві. Витримуючи навантаження до 2 тонн (20 кН) їх при правильних розрахунках кількості, можна застосувати і при заливанні перекриття до 30 см. При значних навантаженнях найкраще використовувати посилені стійки класу Е. Вони здатні витримати вагу до 3 тонн (30 кН) та товщину 50-100 см. Застосовують посилені стійки для спеціальних об’єктів.
Довжина стійок від 1,5 м до 5,5 м. Знаючи висоту приміщення обирають і потрібну висоту стійок, адже при максимальній висоті стійки, для прикладу 3,5 м, її можна застосувати і при заливанні нижчого перекриття, адже градація стійки 0,5 м.
Розрахувавши висоту та товщину планованого перекриття і обирають необхідні за параметрами стійки, попередньо визначивши для себе необхідність оренди чи придбання такого будівельного обладнання. Замовити оренду чи покупку стійок перекриття можна на нашому сайті.