5 способів підвищити стійкість риштувань

Риштування | 0 коментарів

Для роботи на висоті дуже важливо підібрати надійні риштування. Вони повинні відповідати основним вимогам безпеки та зручності. Однак яким би якісним не було риштування, необхідно подбати про його правильний монтаж. Завдання полягає в тому, щоб забезпечити стійкість конструкції. Для підвищення стійкості риштування застосовуються різні технологічні рішення.

Кріплення риштування до стіни будівлі

Кріплення риштування до стіни будівліОдним з ключових моментів при монтажі будівельних лісів є надійне кріплення до стіни будівлі. Чим надійніше конструкція прикріплена до фасаду, тим менша ймовірність її розгойдування і падіння. Варіант кріплення слід продумати заздалегідь, до того, як конструкція буде встановлена.

Для посилення кріплення використовуються додаткові анкери, хомути, кронштейни. Їх встановлюють з кроком 1,5-2 метри. При цьому кріплення до стіни здійснюється по всій довжині і висоті риштування.

Якщо правильно і надійно прикріпити риштування до стіни, вони не будуть розгойдуватися, а ймовірність падіння конструкції мінімальна. Але тільки за умови дотримання техніки безпеки самими робітниками. Риштування або будь-яку його частину не можна перевантажувати або довільно розгойдувати.

Горизонтальні кріплення між секціями

Для підвищення стійкості риштування можна використовувати додаткові горизонтальні стяжки. Це так звані жорсткі горизонтальні зв’язки, які надають конструкції підвищену міцність і стійкість.

Стяжки виготовляються з металевих виробів. Використовуються діагональні зв’язки, а також розпірки і підкоси. Ці елементи забезпечують жорсткість, завдяки чому конструкція зміцнюється і більшою мірою протистоїть розгойдуванню.

5 способів підвищити стійкість риштувань

Встановлення розкосів і підпірок

Ще один спосіб підвищення стійкості будівельних риштувань – застосування традиційних розкосів і підпірок. Це перевірене часом рішення для посилення міцності та надійності конструкції.

Розкоси встановлюються діагонально між секціями. Підпірки ставляться в нижній частині вертикально. Елементи можуть бути як металевими, так і дерев’яними. Безумовно, металеві деталі міцніші та довговічніші, вони розраховані витримувати велике навантаження.

Збільшення площі опори

Стійкість конструкції багато в чому визначається особливостями опори. Опорна частина риштування повинна бути максимально широкою і масивною – це умова стійкого положення верхніх частин. Крім того, саме через опорні елементи відбувається передача навантаження на горизонтальну основу (підлогу або землю).

Для підвищення стійкості площа опори збільшується за рахунок розширення опорних вузлів. Для цього використовують різні підкладки, стабілізатори, в тому числі плити. В результаті навантаження розподіляється більш рівномірно і досягається необхідна стійкість.

Використання баласту

Додаткова маса у вигляді баласту також сприяє підвищенню стійкості риштувань. Як баласт виступають мішки з піском, плити, цегла, щебінь, що встановлюються в нижній частині конструкції. За рахунок обважнення основи знижується розгойдування риштувань від поривів вітру та інших навантажень.

І, звичайно, важливо використовувати якісні риштування від перевірених виробників. Сучасні матеріали та технології виготовлення роблять конструкції максимально надійними та стійкими до різних навантажень. Це гарантує безпеку виконання робіт на висоті.

Дотримуючись цих простих технологічних вимог при монтажі та експлуатації риштування, можна значно підвищити його стійкість і уникнути небезпечних ситуацій при виконанні робіт на висоті. Безпека понад усе!