Будівельне риштування або вежі-тури: що вибрати та які переваги та недоліки

Риштування | 0 коментарів

Будь-які будівельні, ремонтні, або реставраційні роботи в будівлях або приміщеннях входять в перелік робіт підвищеної небезпеки. До їх проведення ставлять високі вимоги, з чого випливає необхідність використання на робочих майданчиках будівельного обладнання високої якості. В силу специфік і робіт на висоті, особлива увага приділяється вибору саме цього виду допоміжних конструкцій. Сам вибір обмежений двома варіантами, які мають свої переваги і недоліки. Що ж в результаті краще – будівельні ліси або вежі-тури?

Вежа-тура та її призначення

Вежі-туриСама споруда збирається з металевих (найчастіше алюмінієвих) труб, що вставляються одна в іншу. Головна вимога до неї полягає в тому, щоб вежа-тура не була занадто широкою, але її конструктивні особливості дозволяли б без проблем нарощувати висоту всієї конструкції. Комплект доповнюють лебідка для переміщення будматеріалів та інструменту, а також майданчик з огорожею, яка завжди знаходиться нагорі.

Будівельна вишка застосовується в умовах обмеженості простору, коли площа робіт розташована більше вертикально, ніж горизонтально. Вимог до її встановлення не багато, проте необхідна одна основна умова: поверхня, на яку встановлюється вишка, повинна бути рівною.

Вишка повинна бути мобільною. В силу її невеликої площі вона не завжди може забезпечити виконання повного обсягу завдань. Для її пересування будівельна тура доповнюється колесами зі стопорним механізмом (обов’язкова вимога), який приводиться в дію під час проведення робіт. Все ж для деяких видів робіт пересувна вежа-тура недостатньо практична в силу великих часових затрат на її переміщення.

Особливості риштування та його використання

Фасадні будівельні лісиФасадні роботи будь-якого виду, якщо вони займають велику площу, вимагають часу. В цьому випадку вежі-тури проблеми не вирішать, буде потрібно конструкція іншого роду – фасадні будівельні ліси. Такі споруди монтуються по всьому фронту робіт і закривають собою стіни будівлі по всьому периметру. Вони мають кілька рівнів, з’єднаних між собою технічними проходами і сходами. Одночасно на них може працювати багато робочих, тому ліси розраховані на задоволення підвищених вимог до міцності і стійкості.

Риштування також встановлюються на рівну поверхню, яку при необхідності монтують заздалегідь. Підготовка до встановлення лісів в кілька етапів, одним з яких є зовнішній огляд об’єкта з метою визначення виступаючих елементів. Вони фіксуються і при установці відповідні рівні будівельних лісів мають різну висоту.

Обираємо між вежами-турами та лісами

Головна відмінність будівельних веж-турів від будівельних лісів полягає в принципі їх застосування. Робота на великих об’єктах ведеться довше, а значить необхідна установка довготривалих допоміжних споруд. Невеликі об’єкти не вимагають відволікання на них великих людських і технічних ресурсів, отже там місце вишці.

Обидві ці конструкції ніяк між собою не конкурують, але будь-яка будівельна компанія зобов’язана мати під рукою устаткування для вирішення абсолютно будь-яких завдань.