Будівельні риштування для будівництва приватного будинку

Риштування | 0 коментарів

При будівництві приватного будинку доставка на об’єкт і монтаж риштування часто лягає на плечі замовника. Наймати для цього спеціалізовані бригади нерентабельно, а майстри широкого профілю не завжди справляються із завданням. У цій статті ми розповімо про правильну і безпечну технологію монтажу.

Технічні параметри будівельних риштувань

У приватному будівництві рідко можна зустріти об’єкти висотою понад 8-10 метрів. Це найнижчий тип допоміжних систем і вимоги до їх надійності не є жорсткими. Зокрема, допускається комбінування матеріалів і використання нестандартних технічних рішень для влаштування зв’язків або кріплень.

Які риштування варто обрати для приватного будинку?Основним параметром для всіх видів риштування є максимальна несуча здатність, що вимірюється в кілограмах на квадратний метр. Необхідна стійкість визначається типом виконуваних робіт:

  • Для оздоблення фасадів і спеціального монтажу – 150 кг/м2.
  • Для бетонних робіт і облицювання цегляної кладки – 200-250 кг/м2.
  • Для цегляних і кам’яних робіт – 400 кг/м2.

Крім того, в залежності від висоти, риштування можуть кріпитися до стіни або фіксуватися на ній. Риштування висотою до 3 метрів достатньо стійкі без спеціальних стяжок за умови, що ширина секції становить не менше 100 см, а висота ярусу – не менше 190 см. Окремо стоячі риштування не розраховані на навантаження понад 200 кг/м2.

На висоті до 4,5 метрів риштування можна прикріпити до стіни за допомогою похилих рейок, верхня точка кріплення яких знаходиться на висоті не менше 2/3 висоти стійки. Для цього потрібен вільний простір і деревина відповідної довжини, але якщо є можливість підперти риштування, це слід зробити саме так. Такі конструкції будуються незалежно від фасаду, а це означає, що згодом не виникне труднощів з обробкою і демонтажем.

Цей спосіб не поширюється на металеві риштування: всі риштування необхідно анкерувати до несучого шару стін. Кожна з нижніх секцій повинна мати не менше трьох точок анкерування, верхні секції кріпляться в чотирьох місцях, всі проміжні – в двох.

Існують також загальноприйняті розміри секцій риштування, для металевих і дерев’яних конструкцій вони ідентичні: висота 190-240 см, глибина 100-160 см, довжина не більше 3 метрів.

Дерев’яні чи металеві

Немає принципової різниці, чи ви збиваєте риштування з дерева, чи берете в оренду металеві каркасні комплекти. Обидва види риштування будуть досить надійними на невеликих висотах, але є деякі практичні відмінності.

Якщо є можливість орендувати металеві риштування, краще це зробити. Простота і швидкість їх монтажу/демонтажу повністю виправдовують витрати на оренду. Крім того, немає необхідності утилізувати риштування після використання.

Дерев’яним риштуванням варто надавати перевагу лише в певних випадках:

  • якщо будівництво обіцяє бути тривалим (навіть найдешевша оренда не окупить себе)
  • якщо будівля має складну форму, доступ до неї утруднений або рельєф місцевості нерівний
  • якщо об’єкт розташований на периферії або якщо деревину легше дістати, ніж метал.