Будівельні риштування як невід’ємний атрибут дачного будівництва

Риштування | 0 коментарів

Дачне будівництво набирає популярності з року в рік, у зв’язку з чим також підвищується попит на заводське будівельне обладнання! При цьому, майже кожен власник заміської ділянки задається питанням: «Як можна заощадити на риштуваннях і чим їх можна безпечно замінити?»

Це, по-перше, будівельні риштування – тимчасові каркасні конструкції, за допомогою яких можна забезпечити безпечний доступ до ремонтованих, облицювальних та ін. ділянок на висоті від 2-х метрів. Багато власників приватних будинків віддають перевагу оренді цих засобів підмащування, що дає змогу заощадити значну суму. По-друге, популярністю також користуються збірно-розбірні підмостки на колесах, відомі як вежі-тури. 

Чому варто обирати металеві риштування для роботи на дачних ділянкахБез допоміжних багатоярусних риштувань важко обійтися в будь-якому виді будівництва. Однак на заміських ділянках досі широко використовують саморобні дерев’яні риштування. Ми не говоритимемо про недоліки подібних конструкцій, зазначимо лише те, що за останні роки у них з’явився серйозний конкурент – заводські рамні риштування.

Чому ж їх обирають, незважаючи на їхню вищу, порівняно з дерев’яними виробами, вартість? По-перше, головна причина – це комфортні умови під час виконання робіт. Погодьтеся, розміщувати важкі матеріали та інструменти, і одночасно перебувати на навантажених саморобних засобах підмощування може бути небезпечно, чого не скажеш про надійні та стійкі рамкові аналоги. Їхній навантажувальний максимум сягає 500 кг/м2, хоча в дачній сфері використовуються легші моделі з навантаженням до 200 кг/м2.

По-друге, як уже було сказано вище, попитом користуються легкі конструкції з малою металоємністю, що безпосередньо впливає на вартість. Так, їхня ціна значно поступається іншим видам багатоярусних засобів підмощування, а оренда рамних риштувань взагалі обходиться в копійки (знову ж таки, порівняно з хомутовими або штирьовими аналогами).

По-третє, монтаж рамних риштувань являє собою максимально простий процес, що займає мало часу, на відміну від саморобних виробів. Набагато простіше з’єднувати один з одним призначені для цього деталі за допомогою прапорців – кріплень, надійний фіксатор яких приводиться в дію за одну секунду. Зате скільки клопоту доставляють дерев’яні риштування: потрібно підібрати якісні дошки, за необхідності – обробити їх, зібрати ці важкі деталі, закріпити їх цвяхами або саморізами (точиться активна суперечка про те, які кріпильні вироби підходять, а які – ні), встановити підпірки для надійності. Тож не дивно, чому багато людей вважають за краще купити менш клопітке і більш функціональне заводське фасадне риштування.