Чому треба використовувати огородження на будівельних риштуваннях та вежах-турах

Риштування | 0 коментарів

Як правило, коли робітники (або будівельні компанії) хочуть взяти в оренду або купити вежу-туру на колесах або будівельні риштування, завжди є бажання заощадити: не використовувати стабілізатори стійкості, кронштейни кріплення до стіни та огородження.

При цьому відмова від встановлення огорож – одна з найпоширеніших причин падіння з будівельних риштувань. Виробники будівельних рамних лісів та веж-тур зазвичай випускають огорожі до своїх лісів, які кріпляться безпосередньо до рам.

Якщо огорожа не передбачена виробником, її можна зробити своїми руками з деревини або з елементів трубчастих хомутових лісів. Огородження з будівельних хомутових лісів може бути виготовлене наступним чином: вертикальні стійки зі звичайної сталевої труби кріпляться до рами будівельних рамних лісів за допомогою хомутів для паралельного кріплення або поворотних хомутів. Верхні та середні балки огорожі кріпляться до вертикальних стояків за допомогою неповоротних хомутів.

Як огородження для вежі-тури на колесах може бути додаткова секція заввишки 1.2 м.Чому необхідно викориистовувати огорожі

Огородження для будівельних риштувань має складатися з:

  • верхньої балки, розташованої на висоті приблизно 1 – 1,4 метра від робочого майданчика
  • середньої балки, розташованої приблизно посередині між верхньою балкою та робочою платформою.
  • нижньої балки, розташованої принаймні на висоті 100 мм від робочого майданчика
  • стійок, розташованих один від одного не далі, ніж 2,4 метри, якщо стійки виготовлені з дерева. Стійки можуть розміщуватися далі один від одного, якщо вони виготовлені з матеріалу, що витримує великі навантаження (сталь).

Вимоги до огорож:

  • Огородження будівельних риштувань повинні бути міцними;
  • Висота огородження має бути не менше одного метра;
  • Огородження обов’язково забезпечуються верхніми та середніми поручнями та будівельним плінтусом.

Дуже часто разом із жорсткою огорожею на будівельних риштуваннях використовується будівельна фасадна сітка, яка має масу позитивних характеристик.

В основному будівельна сітка застосовується на висотних роботах, тому що робітники нагорі та внизу потребують захисту. Будівельна сітка допоможе знизити силу падіння будь-якого інструменту і здатна витримати людину. Сітка для будівельних лісів допомагає приховати будову від очей перехожих під час реставрації, що особливо актуально для відбудови історичного району або кварталу з великим житловим районом.

Особливості використання фасадної сітки

Використання фасадної сіткиСітка з функціями захисту створюється з хімічних речовин, які мають невелику вагу і високу міцність. Нитка для фасадної сітки створюється з поліетилену, тому ніяк не реагує на жорсткі умови використання, вплив ультрафіолетового світла та низькі температури. Матеріал включає до свого складу особливе просочення, яке запобігає процесу гниття.

Сітка для будівельних риштувань найчастіше надходить у продаж у вигляді рулонів від 75 до 400 квадратних метрів. Рулони відрізняються своїм компактним розміром, тому добре помістяться навіть у легковий автомобіль, у стандартній машині в багажник можна помістити близько восьми рулонів такої сітки. Вага одного рулону, залежно від показника розміру, варіюватиметься від 100 до 500 грам.

Сітка фасадного типу з функцією декоративного захисту може створюватися в різних відтінках: найширше використовується зелений колір, а також може бути білий, чорний, блакитний або помаранчевий. Вибір відтінку не матиме особливого значення, колір захисної сітки ні на що не вказує та не змінює характеристики, це стосується лише зовнішнього оформлення захисної сітки. Але для споруди, що знаходиться в області забудови, найкраще використовувати візуально більш нейтральні відтінки сітки: зелений або білий. Важливою характеристикою конструкції стане показник щільності її плетіння.