В даний час застосування будівельних риштувань поширене в різних областях, і дуже часто будівельникам потрібні універсальні конструкції різної форми. Також важливою вимогою є довговічність такого обладнання. Хомутові ліси незамінні і дозволяють працювати над різними формами об’єктів, полегшують потрапляння у важкодоступні зони. Цей тип лісів влаштований таким чином, що яруси можна встановлювати на потрібній висоті завдяки фіксації елементів конструкції за допомогою хомутів. Відповідно, хомутові ліси ідеально підходять для об’єктів із складною архітектурою: це, наприклад, круглі частини будівель, фасади складної форми тощо.
Будівельні хомути повинні забезпечувати повну безпеку виконання ремонтних або виробничих робіт на обумовленій висоті. Тому до хомутів висуваються високі вимоги щодо якості, а також використовувати їх потрібно згідно з інструкцією підприємства-виробника.
Неповоротні хомути для будівельних риштувань підходять для зв’язування стійок і поперечок. Поворотні, дозволяють закріпити діагональні зв’язку лісів під кутом 90 -180 градусів. Для «прив’язки» до стін використовують анкери та дюбелі. Хомути для лісів оптимізовані за геометричною формою та металоємністю, що позитивно відбивається на міцності та вартості продукції. Конструкції, споруджені з використанням подібних аксесуарів, стійкі до розхитування та вібраційної дії, що є гарантією безпеки на об’єкті під час встановлення будівельних риштувань.
Області застосування
Найчастіша сфера, в якій використовуються хомути, — для кріплення лісів, які в основному необхідні для проведення будівельних робіт на складних об’єктах. Переваги хомутових лісів у тому, що завдяки збірній конструкції можна легко змінювати розмір робочої області, необхідну висоту ярусів та встановлювати стійки на потрібній відстані.
Хомути для хомутових лісів також застосовуються і в різноманітних рамних і клиноподібних конструкціях. З їхньою допомогою облаштують виносні робочі майданчики. Ці кріплення надають конструкціям найбільшої жорсткості і роблять роботу на них безпечною.
Різновиди хомутів
За своїми функціональними якостями хомути поділяються на три категорії:
- хомут для риштувань поворотний для створення каркасів нестандартних форм, а також кріплення елементів конструкцій під непрямим кутом;
- хомут для лісів неповоротний або глухий, що дозволяє фіксувати елементи будівельних риштувань під кутом 90 градусів;
- хомут стикувальний, внутрішній або зовнішній, для з’єднання окремих елементів будівельних риштувань у пряму лінію.
За способом виготовлення замки діляться на ковані, штамповані та литі. За методом обробки та покриття металу будівельні затискачі розподіляються на оцинковані, полімерні та чорні. Також є відмінність у розмірності хомутів, саме на яку трубу вони кріпляться.