Фасадна сітка призначена для накриття аварійного або відремонтованого фасаду. Це робиться з міркувань безпеки, щоб ні будівельне сміття, ні частини фасаду, що обвалилися, не завдали шкоди навколишній території. При проведенні будівельних робіт утворюється будівельний пил, який затримує фасадна сітка. Сітка також захищає будівельників, які працюють на риштуваннях, від прямих сонячних променів. Фасадна сітка повинна покривати весь фасад, тому її надійно кріплять як зверху, так і знизу. Колір матеріалу, виготовленого за безшовною технологією, може бути будь-яким, щільність – 35-180 г/м2. Основою такого матеріалу є стрічковий поліетилен, поліамідні та капронові волокна.
Деталі для кріплення фасадних сіток до основи та з’єднання їх між собою
Монтаж сітки на риштування або фасад здійснюється за допомогою кріплень, тип яких підбирається в залежності від виду використовуваного матеріалу.
Найбільш популярними аксесуарами є:
- Пластикові затискачі у вигляді стяжок. Затребувані для кріплення фасадних сіток до риштувань або фасаду. Їх кількість визначається в залежності від габаритів полотна.
- Пластикові хомути. Призначені для фіксації полотен, які не мають отворів. У стандартному варіанті кріплення розташовуються на відстані 1,2-1,5 м один від одного. Конкретний інтервал розраховується в залежності від вітрового навантаження. У регіонах, що характеризуються сильними поривчастими вітрами, інтервал між кріпленнями не повинен перевищувати 1,0 м.
- Шнур. Для з’єднання фасадних сіток між собою використовуються капронові шнури. Такі вироби характеризуються міцністю і стійкістю до підвищеної вологості.
Як правильно кріпити фасадну сітку
Сітка завжди встановлюється із зовнішнього боку риштування, що оточує будівлю. Немає необхідності будувати будь-які додаткові опорні конструкції для кріплення фасадної сітки. Основні правила проведення монтажних робіт:
- Роботи бажано проводити протягом однієї зміни. Якщо залишити незакріпленою будь-яку частину сітки, її може зірвати сильним поривом вітру.
- Сітка повинна щільно прилягати до фасаду, не повинно бути провисань або бульбашок.
- Рекомендується встановлювати полотно у вертикальному напрямку. На одноповерхових будівлях можливий горизонтальний монтаж фасадної сітки.
- Всі роботи слід виконувати дуже акуратно, щоб не пошкодити полотно і зберегти його для повторного використання.
- Полотна повинні бути зшиті між собою таким чином, щоб краї не були пошкоджені і сітка не могла бути розірвана вітром після монтажу.
- При виборі відповідної фасадної сітки враховують необхідні: розмір і форму вічок, матеріал, з якого вона виготовлена, розмірні характеристики рулону. Сітчасте полотно, яке зберігає свої експлуатаційні характеристики, можна встановлювати багаторазово.
Монтажні роботи на будівлях висотою до 4 м можуть виконувати працівники будівельної організації. Бажано користуватися послугами професіоналів, які мають певні знання та навички, а також необхідні інструменти та дозвільну документацію.