Як обрати фасадну сітку для риштувань

Риштування | 0 коментарів

Під час оздоблювальних, ремонтних та деяких інших робіт існує ймовірність падіння будівельного сміття, матеріалів або інструментів на людей знизу. Цей ризик існує не тільки ззовні, але й всередині приміщення. У цьому випадку не обійтися без захисної сітки, яка виконує роль бар’єру.

Сітка, призначена для захисних цілей, зазвичай виготовляється з поліетилену або капрону, а іноді зі скловолокна. Нитки з’єднані таким чином, що не можуть розплутатися без стороннього втручання. Таким матеріалом також обмотують реконструйовані конструкції. “Замаскована” конструкція не становить небезпеки для перехожих і виконує естетичну функцію, приховуючи будівлю, що реконструюється. Це особливо важливо для культурних об’єктів і міських вулиць. Ще одна функція захисної сітки – захист від бруду та пилу.

На що звернути увагу при виборі фасадної сіткиЩо врахувати при виборі?

  • Індекс щільності. Він поділяється на чотири типи. Найпростішим і найдешевшим буде матеріал з щільністю від 35 до 55 г/м квадратних. Але більше двох разів таку сітку використовувати не варто, оскільки її показник міцності досить низький.
  • Якщо необхідно замаскувати зовнішні стіни певної будівлі, які своїм виглядом порушують загальний вигляд навколишньої забудови та архітектури, найкраще використовувати фасадну сітку 60-72 г/м кв.
  • Якщо необхідно використовувати хороше покриття будівельних лісів, щоб запобігти процесу потрапляння сміття та інструментів, а також забезпечити захист всіх людей, які працюють в цьому місці – щільність в цьому випадку повинна починатися від 72 г/м квадратних.
  • Існує ще один вид фасадної сітки – затіняюча із загальною щільністю від 100 до 180, вона добре підходить для екранів і навісів, захищає від прямих сонячних променів. Найчастіше покриття буває дрібнопористим.
  • Розмір комірок. Найчастіше варіюються в межах 10*10 мілілітрів або 15*15 мілілітрів. Чим більший їх розмір, тим менший загальний коефіцієнт пропускання сітки. Їх форма може бути прямокутною, квадратною, що жодним чином не вплине на щільність пристрою (за це безпосередньо відповідають волокна і вузли).
  • Відтінок. За показник декоративності і краси відповідає колірний відтінок обладнання. Користувач може в будь-який момент купити зелений, білий, помаранчевий або синій матеріал. Відтінок не впливає на довговічність і якість виробу, оскільки тканина загальною щільністю 35 або 180 г/м квадратних може бути забарвлена досить нерівномірно. Перед покупкою варто врахувати, що сітка повинна добре поєднуватися з навколишніми предметами та інтер’єром, не надто виділятися на загальному тлі і не вносити дисгармонію в простір.
  • Монтаж пристрою. Якщо говорити про монтаж, то полотна можна скріплювати між собою за допомогою затискачів. Якщо край окантований, то по периметру стіни робляться спеціальні отвори, через які можна протягнути шнур, з’єднавши таким чином сітки між собою. Оскільки матеріал має особливу структуру, його загальний розмір при розтягуванні може збільшитися на п’ятнадцять сантиметрів.

Переваги використання

Можна відзначити наступні переваги фасадних сіток:

  1. Міцний матеріал, легко ріжеться, але не змінює структуру при розрізі.
  2. Не розвалюється і не розплутується під час використання. 
  3. Не псується при тривалому впливі високої вологості.
  4. Не виділяє токсинів, не шкідливий для рослин.
  5. Можливе багаторазове використання.
  6. Не складна в монтажі та демонтажі.

Надійна якісна сітка не боїться перепадів температур і сонячних променів, намокання і обмерзання. Витримує високі навантаження. Завдяки мінімальній вазі вона не перевантажує конструкції, на які монтується. Якісну сітку можна використовувати 5-6 разів. Дешеві неякісні вироби витримують лише один-два цикли використання. 

Від чого залежить вартість фасадної сітки

Фасадна сітка для риштуваньЦіна виробу залежить від таких характеристик:

  1. розмір полотна;
  2. щільність;
  3. ширина комірки;
  4. наявність затемнення;
  5. наявність додаткового просочення. 

Сітка із захисними функціями виготовляється з хімічних матеріалів, які відрізняються легкістю і високою міцністю. Нитка для фасадної сітки виготовлена з поліетилену, тому вона ніяк не реагує на жорсткі умови експлуатації, вплив ультрафіолету і низьких температур. До складу матеріалу входить спеціальне просочення, яке запобігає процесу гниття.

Плетіння сітки у вертикальному напрямку базується на єдиній і основній нитці, тому дрібна фасадна сітка здатна захистити від падаючих уламків дрібних матеріалів і невеликих частин конструкцій.

Якщо конструкція має вузликове плетіння, її можна розрізати до необхідних розмірів – матеріал не розплутається. Те ж саме можна сказати про ненавмисний розрив матеріалу, вузли на краях полотна, які не дадуть ниткам розійтися далі.

Сітка для риштування найчастіше продається в рулонах від 75 до 400 квадратних метрів. Рулони характеризуються компактними розмірами, тому добре поміщаються навіть в легковому автомобілі, в стандартному авто в багажнику може поміститися близько восьми рулонів такої сітки. Вага одного рулону в залежності від розмірного показника буде варіюватися від 100 до 500 грамів.

Сітка фасадного типу з функцією декоративного захисту може бути створена в різних відтінках: найпоширеніший колір – зелений, також він може бути білим, чорним, синім або помаранчевим. Вибір відтінку не матиме ніякого значення, колір захисної сітки ні на що не вказує і не змінює її характеристик, він лише відноситься до зовнішнього оформлення захисної сітки. Однак для будівлі, яка знаходиться в зоні забудови, краще використовувати візуально більш нейтральні відтінки будівельної фасадної сітки: зелений або білий.

Важливою характеристикою для конструкції буде щільність її плетіння. Існує ще один параметр для фасадної огорожі – розмір вічка. Для кріплення на фасаді по всій сітці робляться посилені петлі. Фасадні сітки, що продаються в будівельних магазинах, можуть бути як іноземного, так і вітчизняного виробництва.