Який металопрокат використовується для будівельних риштувань?

Риштування | 0 коментарів

Металеві будівельні риштування мають високу міцність, і така конструкція вирізняється стійкістю за будь-яких габаритів. Звісно ж, вартість такого допоміжного елемента досить висока, але риштування легко розбираються на окремі компоненти і мають необмежений термін служби. 

Будівельні риштування з металу: види та характеристики

Металеві будівельні риштування складаються з опор, стоків і перемичок. Для зручності пересування створюються спеціальні переходи і сходові прольоти, а для ефективного використання всіх металевих компонентів створюється попередній проєкт конструкції з урахуванням необхідних габаритів. 

Металеві компоненти риштуваньРозрізняють кілька основних видів риштувань, які широко використовуються в будівництві:

  • Рамні риштування. Для зведення конструкції такого типу створюється каркас із вертикальних сталевих рам. Скріплення елементів один з одним здійснюється завдяки використанню горизонтальних стійок. Місце з’єднання зміцнюється спеціальними вузлами, а готова конструкція відрізняється невеликою вагою. 
  • Ригельні риштування. Ще одна назва таких риштувань – штирьовий варіант. Як каркас використовуються металеві труби, а інші елементи представлені у вигляді металевого профілю. Конструкція має велику вагу і високу міцність. 
  • Хомутові риштування. Такий варіант створюється також на основі металевих труб, але для з’єднання використовуються спеціальні хомутові кріплення, які встановлюються за допомогою спеціальної техніки. Відмітна особливість риштувань – у стабільності платформи на нерівній площині. 

Залежно від виду проведених робіт і від умов місцевості необхідні різні варіанти риштувань. Так, рамний варіант чудово підходить для проведення ремонтних робіт і робіт з оздоблення приміщення. Однак такі риштування не відрізняються міцністю і стійкістю, тому на них не можна працювати із застосуванням спецтехніки. Ригельний варіант відмінно підходить для будівельних робіт, оскільки міцність конструкції дає можливість використовувати важке обладнання, а хомутові риштування забезпечать безпеку під час роботи на похилій і нерівній поверхні. 

Металеві компоненти для будівельних риштувань

Будівельні риштування виготовляються з різноманітних елементів, і, крім металевих труб, використовуються й інші продукти металопрокату. Наприклад, в якості опори можуть виступати двотаврові балки, а деякі несучі елементи замінені сталевим швелером. Такі рішення здатні зробити вагу конструкції меншою, а також позначаться на загальних характеристиках стійкості. 

Раціональним рішенням є заміна металевого листа дерев’яним настилом для здешевлення конструкції. Але такі варіанти передбачають створення посиленого корпусу для збереження параметрів міцності.