Мікротріщини та тріщини на утепленому фасаді

Утеплення | 0 коментарів

Штукатурне покриття може мати технологічні та експлуатаційні дефекти. У першому випадку це викликано помилками при виборі оздоблювального матеріалу, неправильним приготуванням розчину або нанесенням неякісним суміші на поверхню. Таким чином, штукатурка здана відразу після висихання покривається тріщинами та цвіллю.

Причини виникнення тріщин

Найчастіша причина появи тріщин – рух житлового будинку. Штукатурка при усадці будівлі переносить колосальну напругу, проте перенести її з честю вдається рідко, тому вона тріскається. 

Причини утворення тріщин на фасадахСуміш, нанесена на газобетон без урахування технології, обов’язково просто неодмінно трісне. Заглиблюючись у фізику матеріалів і процесів можна побачити, що існує у газобетону надкорисна властивість – чудова паропроникність. Однак ця властивість виставляє важливі вимоги до матеріалів, що використовуються при штукатурці стін з газобетону, оскільки їм теж необхідно мати їх. Паропроникність матеріалів повинна знаходитися, як мінімум, на одному рівні в паропроникністю газобетону, але краще, щоб була більша, інакше, пара, що проходить крізь першу перешкоду, уткнеться в покриття, почне накопичуватися, створюючи непотрібну напругу і коли-небудь напевно вплине на появу тріщин.

У процесі обробки може бути порушено фундаментальне правило – обробка проходить протягом одного дня. За час, що пішов марно, кілька разів зміняться умови, температура, як і вологість, вплинуть на суміш, що застигає. Створиться зовсім непотрібна напруга, яка обов’язково покриє одну половину роботи тріщинами, а та робота, що трохи відклалася стане жертвою ще через деякий час. 

Також, волога, що періодично потрапляє на штукатурку і під неї, призведе до появи волосяних тріщин у штукатурці. Адже цикл «поява-висихання-поява» здатний зруйнувати багатовікове каміння, а штукатурку поготів.

Трапляються випадки, коли розчин не здатний утриматися від тріщин, перебуваючи під впливом звичайних ультрафіолетових променів. В даному випадку використовуваний розчин далекий від звання якісного продукту або умови, в якій він використовується, є непридатними.

Такі пошкодження на поверхні фасаду не просто некрасиво виглядають, надалі вони можуть стати причиною руйнування штукатурного шару і втрати теплового ефекту і подальшого руйнування стіни.

Як попередити утворення тріщин

Щоб тріщини не стали неприємною знахідкою на фасаді будинку, слід дотримуватися наступних правил: Як попередити утворення тріщин

  • новій будівлі дати час для усадки; 
  • будову з тривалим терміном експлуатації уважно оглянути щодо міцності конструкції;
  • чітко слідувати інструкції, яку надає виробник; 
  • вибирати професійних майстрів для обробки зовнішніх стін, якщо власних навичок недостатньо для такої справи; 
  • правильно підбирати склади під основу; 
  • не ігнорувати погодні умови.

Як усунути проблему

Своєчасне усунення тріщин у штукатурці зовнішніх стін значно продовжує експлуатаційний період будівлі. При порушенні технології обробки і недотриманні пропорцій складових штукатурки, фасад нагадує пересохлий грунт. Як прибрати тріщини на штукатурці стін зовні:

  • Очистити стіну металевою щіткою від усіх частинок, що слабко трималися.
  • Покрити грунтівкою глибокого проникнення. Використовувати грубу щітку та втирати грунт у різних напрямках.
  • Закріпити поліпропіленову чи скловолоконну сітку.
  • Нанести тонкий шар штукатурки. Якщо треба вирівняти великі перепади, штукатурити в 2 – 3 шари, зачищаючи та покриваючи грунтівкою.
  • Покрити стіни водоемульсійною фарбою або зробити інше оздоблення фасаду.

Самі собою дрібні тріщини в штукатурці небезпеки не представляють. Але до них потрапляє дощова вода, яка руйнує покриття стіни. Взимку вона замерзає, проникаючи дедалі глибше в штукатурку і потім кладку. Саме тому необхідно закладати тріщини в штукатурці на стіні.