Основні правила утеплення фундаменту пінопластом

Утеплення | 0 коментарів

Правильна ізоляція фундаменту – це крок до сталого розвитку та зменшення витрат на енергію у вашому домі. Особливо актуальним є використання пінопласту, який є ефективним ізолятором і водночас простим у використанні матеріалом. Існує кілька важливих правил, яких слід дотримуватися перед початком процесу утеплення.

Оцінка стану фундаменту

Перш за все, проведіть детальний огляд фундаменту. Виявлення будь-яких пошкоджень або протікань є ключовим, оскільки ізоляція може бути неефективною, якщо існують проблеми.

Вибір правильного типу пінопласту

Не всі види пінопласту однаково добре підходять для утеплення фундаменту. Важливо враховувати вологість, міцність і теплові характеристики матеріалу. Проконсультуйтеся з фахівцем, щоб зробити оптимальний вибір у вашому випадку.

Важливо також підібрати правильну товщину пінопласту. Щоб утеплення дало максимальний ефект, потрібно зробити теплотехнічний розрахунок. Товщина утеплювача залежить від

 • товщини стіни;
 • матеріалу утеплювача;
 • коефіцієнта теплопередачі.

Особливості утеплення фундаменту Важливі умови довговічності та надійності фундаменту

 • Використання високоякісних будівельних матеріалів або комплексних добавок у бетон (монолітний, стрічковий фундамент) для покращення водонепроникності, підвищення міцності та хімічної стійкості фундаменту.
 • Облаштування гідроізоляції фундаменту, яка забезпечить довготривалий захист від проникнення води, утворюючи надійний водний бар’єр.
 • Утеплення фундаменту суцільною зовнішньою теплоізоляцією, яка захистить гідроізоляційний шар від механічних впливів, а також забезпечить відведення ґрунтових вод, що знизить гідростатичний тиск на зовнішні елементи поверхні. Крім того, теплоізоляція захистить фундамент вашого будинку від розтріскування, втрат енергії та тепла.
 • Облаштування дренажної системи навколо будинку, основною метою якої є зниження рівня ґрунтових вод і відведення зливових, талих або стічних вод від будівлі та ділянки в цілому.

Технологія утеплення

Після визначення оптимальної товщини ізоляції, наступним кроком є встановлення пінопластових плит на зовнішній стороні стін фундаменту.

 1. Підготуйте стіни фундаменту

Очистіть стіни фундаменту і переконайтеся, що на них немає сміття і будь-яких предметів, що виступають. За допомогою рівня або правила перевірте рівень поверхні основи. Відхилення на 2-метровому правилі не повинно перевищувати 10 мм.

 1. Нанесіть грунтівку

Цей етап готує фундамент до гідроізоляції. Наносимо шар грунтівки пензлем, валиком або методом розпилення. Час висихання – не менше 12 годин.

 1. Встановіть гідроізоляцію

Шар гідроізоляційного матеріалу створює додатковий захист від зовнішніх впливів. Покриття наноситься за допомогою термоклейового пальника методом наплавлення. Зчеплення відбувається швидко при зниженні температури. Другий варіант нанесення – використання кріплень.

 1. Встановлення кріпильних елементів для пінопластових листів

Існує кілька способів кріплення теплоізоляції: за допомогою кріплень від виробника пінопластових плит, за допомогою клейкої піни або мастики. Технологія кріплення залежить від обраного способу.

 1. Встановіть теплоізоляцію
 • Розрахуйте точну кількість плит, щоб покриття стіни було однаковим з усіх боків.
 • Наріжте плити відповідного розміру і форми, переконавшись, що вони щільно прилягають до стін фундаменту.
 • Починайте укладати ізоляцію з одного кута, перекриваючи кути і притискаючи листи ізоляції до стіни якомога щільніше
 • Переконайтеся, що плити точно приклеєні до стіни. Не допускайте великих зазорів між листами і порожнин між стіною і пінопластом, щоб уникнути створення містків холоду.
 • Переконайтеся, що плити не перекошені. Для цього перевірте кожну плиту за допомогою рівня.
 1. Заклейте стики

Заклейте стики між пінопластовими плитами будівельним скотчем або замажте їх герметиком. Це запобіжить витоку повітря і підвищить ефективність утеплення.

Основні помилки при утепленні пінопластом фундаменту

Утеплення фундаменту пінопластом – простий процес. Але є кілька поширених помилок, які можуть знизити ефективність утеплення.

 • Неякісне очищення стін фундаменту.
 • Використання неправильного типу клею.
 • Вибір недостатньої товщини ізоляції.
 • Неправильне кріплення ізоляції до стін фундаменту.
 • Монтаж із щілинами між листами.

Теплоізоляція фундаменту – важливий крок на шляху до власного затишку і комфорту, тому не варто ним нехтувати, а поставитися до цього процесу з усією відповідальністю.