Рейтинг екологічності та безпечності для здоров’я утеплювачів

Утеплення | 0 коментарів

У світі сучасних засобів термоізоляції досить непросто знайти той самий «свій матеріал». І складно це зробити не тільки за технічними характеристиками, але і за параметрами безпеки. Дуже важливо вибрати екологічно чистий утеплювач – адже мова йде не тільки про тепло і звукоізоляції будинку або будівлі. В першу чергу слід задуматися про життя і здоров’я тих, хто буде знаходитися всередині.

Популярні і недорогі плитні утеплювачі з пінополістиролу не є екологічно безпечними, оскільки виділяють стирол – канцерогенні речовини. Тому дані утеплювачі (Піноплекс і пінопласт) не варто застосовувати в житлових приміщеннях, а тільки для обробки будівельних конструкцій (фасадів, фундаментів і інших конструкцій). Розглянемо плюси і мінуси найбільш екологічно чистих утеплювачів.

Утеплення ековатиЕковата

Це – дихаючий утеплювач, на вісімдесят відсотків складається з целюлозного волокна, попросту – макулатури. Дванадцять відсотків від усього складу становить антисептик, представлений борною кислотою і останні вісім відсотків – це бура, яка виступає в ролі антипірену. Ековату відносять до категорії екологічно чистих матеріалів.

До недоліків екологічної теплоізоляції з ековати відноситься високий рівень поглинання вологи. Також целюлоза при постійному зволоженні може гнити і пліснявіти, крім того ековата є досить горючим утеплювачем. Паропроникність рулонів ековати в два рази нижче, ніж у мінераловатних утеплювачів.

Скловата

Всі утеплювачі зі скловолокна зроблені з кварцового піску і містять до 40% вторинного скла. Як сполучна речовина для волокон використовується незначна кількість формальдегіду, акрилових і органічних сполучних. Однак, скловата має ряд істотних недоліків.

При монтажі такого утеплювача рівень забрудненості мікроскопічними скловолокнами в приміщенні перевищує норми. Доведено, що скловолокна не мають канцерогенного ефекту, вони лише викликають подразнення дихальних шляхів. До недоліків утеплювачів зі скловолокна також відносять високу гігроскопічність (вбирання вологи) і здатність осідати згодом.

Пінополіуретан

Застиглий поліуретан не виділяє токсинів, а утеплює в 1,5 рази ефективніше скловати (за рахунок відсутності щілин і більш рідкісного утворення конденсату).

Основні недоліки:

  • Шкідливий при роботі. Під час нанесення піни в повітря потрапляє шкідлива «хімія»: необхідний протиаерозольний респіратор. 
  • Підступний для конструкцій. При неправильному застосуванні дерево, яке «оброблене» утеплювачем з піни, швидко гниє.
  • Горючий. Пінополіуретан горить трохи гірше бензину, причому з виділенням надзвичайно токсичних речовин.

Екологічні утеплювачіУтеплювач з бавовни

Найбільш екологічно чистий утеплювач для дому – це бавовняні мати. Матеріал може бути згорнутий в рулон. Проводиться бавовняний утеплювач з переробленої бавовняної тканини, просто – з джинсів і поліефірних волокон. Процентне співвідношення компонентів – 85% бавовни і 15% термоз’єднуючих волокон.

Бавовна є горючим матеріалом, тому до нього при виробництві додають ті ж присадки (антипірени), що і в ековату. При монтажі плити бавовняного утеплювача важко різати і його укладання може зайняти більше часу, ніж при роботі з іншими видами утеплювачів. При самостійному утепленні мансарди можна купити утеплювачі для покрівлі з бавовни для кращої шумоізоляції приміщення.

Утеплювач з льону

Це абсолютно чистий утеплювач з точки зору екології, який не виділяє токсичних речовин. Лляні утеплювачі безпечні для здоров’я і можуть застосовуватися в тих приміщеннях, де вимоги особливо високі, наприклад, для утеплення дитячих дошкільних установ, лікарень чи дитячих кімнат.

Термін служби теплоізоляції з льону становить близько 60 років, матеріал добре зберігає властивості протягом усього терміну служби: утеплювач не уражається грибком, не осідає, в ньому не з’являється цвіль і комахи. Утеплювач не підтримує горіння і важко запалюється. Показники у льону по теплоопору краще, ніж у скловати.