Розповсюджені міфи про мінеральну вату

Утеплення | 0 коментарів

Мінеральна вата, високоефективний теплоізоляційний матеріал, відомий насамперед своєю надійністю та екологічною чистотою. Її активно використовують у будівництві різноманітних споруд, у тому числі й тих, що належать до житлового фонду. Завдяки своїй волокнистій структурі мінвата перешкоджає проникненню повітря, зберігає тепло і не пропускає холод.

Мінеральна вата активно використовується для утеплення будівель всередині і зовні. Це пояснюється її перевагами:

  • Тривалий термін служби без втрати початкових якостей.
  • Відмінна звукоізоляція.
  • Безпека для здоров’я і навколишнього середовища.
  • Стійкість до виникнення полум’я.
  • Здатність утримувати тепло.
  • Стійкість до деформацій.

Незважаючи на велику кількість переваг, щодо мінвати часто зустрічаються різні помилкові судження. 

Основні міфи

Чи варто вірити міфам про мінвату?Матеріал пилить. Мінеральна вата не виділяє пилу. В результаті експериментів, було встановлено, що емісія матеріалу через 50 років буде практично нульовою. Це надійний утеплювач, який взагалі не виділяє пилу.

Матеріал не є небезпечним для здоров’я. Дослідження показали, що фенол-формальдегід, який використовується при виробництві мінеральної вати, не є небезпечним для організму людини. Утеплювач обробляється і ховається, тому в міському повітрі міститься набагато більше небезпечних речовин.

Потребує складних розрахунків. Є люди, які вважають, що утеплення мінеральною ватою потребує складних теплотехнічних розрахунків. На щастя, виробники класифікують свою продукцію за низкою критеріїв (товщина, марка, форма). Тому, купуючи будівельний матеріал, ви можете легко отримати вичерпну консультацію від продавця.

Матеріал не є ефективним у збереженні тепла. Мінеральна вата має високу теплоізоляцію, що робить її ефективною у збереженні тепла та зменшенні витрат на опалення.

Матеріал осідає на стінах. Сьогодні цей стереотип неявно застосовується до всієї “рулонної” теплоізоляції. Навіть ті конструкції, які легко зберігають свою форму в стінах при правильному монтажі, стикаються з наслідками цього стереотипу.

Основною помилкою монтажників є укладання вати в каркаси або конструкції без належного закріплення її на поверхні стіни. З часом утеплювач починає провисати під власною вагою, залишаючи незахищені ділянки і сприяючи проникненню через них холодного повітря. Однак сучасна вата при правильному монтажі практично не дає усадки в процесі експлуатації.

На користь цього міфу також можуть свідчити такі фактори, як

  • Проникнення вологи в стіну. Якщо елементи каркасу будинку не повністю просохли до початку будівництва, якщо використовуються свіжорозпиляні елементи, або якщо вони намокли під час будівництва, вони будуть продовжувати висихати в цеглі стін або даху. Випарена волога з деревини залишиться в стіні. Це може призвести до того, що ізоляція стане вологою і, як наслідок, осяде.
  • Старіння матеріалу. З часом матеріал може погіршитися, якщо його якість була низькою з самого початку або якщо він був виготовлений з дешевих компонентів.

Ми не рекомендуємо купувати мінеральну вату “високої щільності”, оскільки це не головний фактор. Головне, на що слід звернути увагу, – це призначення ізоляції та дотримання інструкції з монтажу.