Утеплення даху мінватою поєднує безліч незаперечних переваг, завдяки яким значно перевищує в цьому відношенні безліч інших теплоізоляційних матеріалів. Мінвата – екологічно чистий матеріал з низькою теплопровідністю. Крім того, вона відрізняється хорошими теплозберігаючими здібностями, стійкістю до горіння, гідрофобністю і шумопоглинанням, високою деформаційною стійкістю і тривалим експлуатаційним терміном.
Структура мінеральної вати це тонкі склоподібні волокна, довжина яких варіюється від 2 до 60 мм. Між волокнами укладені повітряні пори об’ємом до 95% від загального обсягу матеріалу, які і забезпечують виняткові теплоізоляційні властивості матеріалу.
Єдина умова безпроблемної та довгострокової експлуатації даного матеріалу – це надійний захист від вологи. Так як потрапляння навіть незначної кількості рідини на мінеральну вату знижує ефективність ізолятора часом в два рази. А вата, яка промокла повністю, практично перестає виконувати свої прямі функції. Для захисту вати від вологи необхідно застосовувати покрівельні плівки гідробар’єр і паробар’єр.
Отже, крім того, що укладання мінеральної вати є не складним процесом, який не забирає багато часу і посильний кожному власникові будинку, цей спосіб утеплення є найдешевшим в порівнянні з іншими способами теплоізоляції покрівлі. У цій статті ми постараємося відповісти на питання як правильно встановити мінвату на дах.
Технологія теплової ізоляції даху
Установка мінвати на дах необхідний етап на шляху до зниження втрат тепла. На жаль, більшість людей упевнені, ніби дах виконує єдину функцію, а саме захищає будову від природних факторів. Тому, коли після закінчення будівництва з настанням холодів з’ясовується, що дах пропускає тепло, а горищні приміщення є абсолютно непридатними для використання, для них це стає величезним неприємним сюрпризом.
Теплоізоляція здатна вирішити ці питання, позбавивши Вас від витоків тепла і зробивши горище кімнатою, придатною для тих чи інших завдань. Роботи з утеплення даху мінеральною ватою в приватних будинках ведуться на горищі, а якщо ж це квартира, то утеплюється простір між натяжною стелею і основною. Ми ознайомимо Вас з основними способами монтажу теплоізоляції у вигляді мінеральної вати.
Монтаж мінвати на стельове перекриття
Цей спосіб передбачає монтаж теплоізоляції, у вигляді мінеральної вати на стелю будинку в горищному приміщенні (тобто утеплювач монтується на підлогу горищного приміщення). В цьому випадку, незалежно від виду горищного перекриття (будь то дерев’яні балки або залізобетон), на нього необхідно укласти пароізоляційну плівку. Невиконання цього пункту може призвести до потрапляння частинок пари в мінеральну вату, а, отже, ефективність матеріалу істотно знизиться.
Далі по всій площі горищного перекриття укладається мінеральна вата. Для утеплення мінеральною ватою в цьому випадку підійде товщина 10 см. Укладений шар мінеральної вати далі можна накрити гідроізоляційної плівкою, метою якої є не захист від попадання води (так як дах в принципі не повинен протікати), а захист від впливу протягів. Також гідробар’ер запобігатиме потраплянню конденсату на вату. На жаль, в більшості випадків при подібному утепленні плівки практично не використовують на практиці, а обходяться лиш укладанням мінеральної вати. Слід зазначити, що таке рішення може суттєво погіршити очікуваний результат, тому що не буде дотримана необхідна умова – облаштування надійної гідроізоляції.
Цей спосіб допоможе максимально утеплити Ваш будинок, але горищні приміщення залишаться холодними, а це має суттєві мінуси.
Монтаж мінвати зсередини приміщення
Горищне перекриття можна утеплити також знизу, зсередини приміщення. Для цього смужки мінеральної вати укладають між балками таким чином, щоб між балками взагалі не залишилося незаповненого мінватою простору. Щоб утеплювач не падав вниз, а залишався в такому ж положенні, слід використовувати тонкий дріт і невеликі цвяхи. Цвяхи забивають на відстані 30-40 см один від одного, а потім у міру укладання мінеральної вати між цвяхами натягують дріт (повинно вийти щось на зразок сітки), яка підтримує утеплювач. Також рекомендується застосовувати плівку паробар’єр. Після цього можна починати монтувати профілі для підвісної стелі з гіпсокартону. У цьому випадку також не слід забувати про пристрій гідроізоляції, в якості якого тут цілком можна використовувати поліетиленову плівку, яку слід кріпити вже після кріплення профілів за допомогою двостороннього скотча або меблевого степлера.
Монтаж мінвати на даху в кроквяну частину
Цей спосіб передбачає утеплення безпосередньо покрівлі будинку. Але Ви повинні бути готові до того, що цей спосіб потребує значно більших фінансових витрат, ніж перший (утеплення стелі).
В цьому випадку мінеральну вату укладають безпосередньо під латами і гідроізоляцією. Далі по всій площі між латами даху укладають теплоізоляційний матеріал (мінеральну або базальтову вату) природно, мінеральної вати в цьому випадку знадобиться трохи більше. Потім за допомогою степлера кріплять пароізоляційну плівку.
Облаштовувати гідроізоляцію рекомендується за допомогою дифузійної мембрани, це більш надійний і довговічний варіант, ніж звичайна поліетиленова плівка, крім того, її застосування дозволить зробити мінімальний проміжок безпосередньо між плівкою і утеплювачем.
Такий спосіб облаштування теплоізоляції даху дозволить зберегти тепло не тільки в приміщенні будинку, але і на горищі. А для тих власників приватних будинків, які планують використовувати горище як мансардний поверх, цей спосіб фактично єдиний правильний варіант.
Отже, ми ознайомили Вас з основними варіантами утеплення даху мінватою, з яких Ви можете вибрати той, який підходить саме Вам