Утеплення фасаду взимку

Утеплення | 0 коментарів

Утеплення будинку – проводити чи ні

В сьогоднішній ситуації відповідь на таке питання однозначна – так, проводити. Високі ціни на енергоносії, які з часом лише зростатимуть, мінусова температура взимку заставляють задуматися над цим питанням якомога швидше. Проте найчастіше ми згадуємо про утеплення свого помешкання восени, коли температура повітря починає знижуватися і вже важко знайти бригаду, яка вільна на той час, щоб зайнятися роботами з утеплення фасаду. Тому постає наступне питання: 

 

Чи можна утеплювати фасад взимку?  

Не бажано, бо це більш фінансово затратно, проте можна. Є кілька варіантів утеплення фасаду, коли температура навколишнього середовище опускається нижче +5°C. Найперше, можна спорудити спеціальну конструкцію, тепловий контур, по друге, можна додавати спеціальні морозостійкі компоненти до сухих сумішей або придбати одразу таку готову суміш. Ці добавки дозволяють застосовувати будівельну суміш для проведення робіт з утеплення фасаду і при мінусовій температурі навколишнього середовища. І третій варіант, це спеціальна система утеплення – вентильований фасад. Така система не потребує застосування вологих сумішей, вона кріпиться за допомогою дюбелів. Тому її монтаж можливий при будь яких температурах.

 

Тепловий контур – що це

Тепловий контур або тепляк, як його називають іншими словами, споруджують по периметру будівлі або в місці, де проводитимуть роботи з утеплення. На початок споруджують каркас, який обтягується поліетиленовою плівкою чи брезентом. Таким чином створюється своєрідний тимчасовий намет. Він не лише підтримує оптимальну температуру, але захищає від поривів вітру, атмосферних опадів та інших несприятливих умов. Для підтримання плюсової температури всередині цього намету використовують теплові гармати, при їх відсутності можна застосовувати і звичайні обігрівачі. Оскільки всередині теплового контуру підтримується цілодобово оптимальна температура для проведення робіт з утеплення та відповідна вологість повітря, здійснювати такі роботи можна незважаючи на погодні умови. Тому утеплення фасаду здійснюється традиційно, без додаткових витрат. При цьому слід дотримуватися технології виконання оздоблювальних робіт та слідкувати, щоб штукатурка повністю висохла. Проте слід врахувати і те, що при надто низьких температурах зовні теплового контуру підтримувати оптимальну температуру  всередині буде складно та більш енергозатратно. 

 

Пластифікатори

Доволі часто в таких ситуаціях, коли потрібно завершити розпочату раніше роботу з утеплення фасаду чи необхідно швидко його утеплити при мінусовій температурі, використовують спеціальні пластифікатори чи протиморозні компоненти. Також їх використовують при проведенні робіт на висотних будинках, де спорудити тепловий контур доволі складно. На сьогоднішній день практично усі виробники сухих будівельних сумішей пропонують своїм клієнтам матеріали, адаптовані до використання при низьких температурах. Такі суміші можна використовувати навіть при температурі до – 30°C, все залежить від кількості пластифікатора чи типу морозостійкості суміші. Тому перед початком робіт, а ще краще перед придбанням, варто детально ознайомитися з рекомендаціями виробника. При наявності в суміші додаткових компонентів зменшується час на її висихання та набір міцності та знижується температура замерзання води. Свіжоприготовану суміш оптимально використати протягом години з часу її розведення водою. Така суміш вирізняється покращеними властивостями, вона схоплюється протягом 1-2 години після нанесення на поверхню, а повністю висихає впродовж доби. Також загальна рекомендація для виконання робіт як при наявності теплового контура, так і при використанні спеціальних морозостійких сумішей, розводити суміш необхідно лише теплою водою. 

 

Вентильовані фасади – монтаж у будь яку пору року

Наявність вентильованого фасаду дозволяє в рази зменшити тепловтрати, а його монтаж не прив’язаний до пори року та температурних чинників. Конструкція вентильованого фасаду складається з жорсткого каркасу, утеплювача та облицювання. Каркас може бути як дерев’яний, так і металевий, кріпиться він до стіни за допомогою дюбелів. Як утеплювач можна використовувати і пінополістирольні плити, і мінеральну чи базальтову вату. Пінополістирольні плити дешевші, проте вони відносяться до горючих матеріалів. Мінеральна та базальтова вата дорожча, проте має чудові теплоізоляційні характеристика та відноситься до негорючих матеріалів. Розмістивши вибраний вами утеплювач між рейками каркасу його закріплюють до стіни за допомогою дюбелів-парасольок. Таким чином суміш для приклеювання, якій необхідно висохнути при відповідній температурі, не використовується. Це дає можливість здійснювати монтаж вентильованих фасадів незалежно від пори року. Мембрана, яка захищатиме утеплювач від потрапляння вологи та злежування, кріпиться степлером, проте вона не зменшує паропроникність конструкції. Сайдинг чи інше обране облицювальне покриття також не потребує використання сумішей для приклеювання. Вони монтуються за допомогою спеціальних кріплень що збільшує надійність та міцність конструкції.

 

Якість та довговічність

Головним чинником для забезпечення довговічності експлуатації утепленого фасаду є не лише якісні матеріали, але і дотримання технологій їх використання. Якісні матеріали, дотримання рекомендацій виробника щодо їх застосування, відповідальні та професійні виконавці роботи – запорука довговічності та надійності вашої системи утеплення.