Будівельні технології не стоять на місці, вони постійно розвиваються, вдосконалюються та доповнюються. Однак будівельне обладнання, яке допомагає людям зводити висотні конструкції, залишається незмінним, оскільки є надійним і функціональним. До такого обладнання належать вежі-тури – оптимальний варіант як для будівництва приватних будинків, так і для виконання ремонтних робіт всередині та зовні будівель і приміщень найрізноманітнішої площі та призначення.
Асортимент веж-тур, представлений сьогодні на ринку, досить різноманітний. Тут є моделі від різних виробників, різної висоти і конструкції, прості або укомплектовані додатковими пристосуваннями. Тому збираючись купувати або брати в оренду вежу-туру, потрібно чітко знати, для яких конкретних цілей ви будете її використовувати і як часто.
Правила вибору вежі-тури
Перш ніж визначитися з вибором, варто відповісти на кілька простих запитань:
На яку висоту потрібно підніматися і які будматеріали піднімати? Висоту визначають за зростом найменшого будівельника – він повинен без зусиль діставати до самої верхньої точки будівлі з платформи, розташованої на верхньому майданчику вежі-тури. А для підйому будматеріалів може знадобитися додаткове обладнання у вигляді лебідки або люльки. Воно купується окремо, але сама вежа-тура має бути розрахована на його використання.
Скільки людей буде одночасно працювати? Від цього залежить міцність настилу і його розмір. Мінімальна кількість людей – один будівельник, максимальна не обмежується, однак для бригади з 5-8 осіб знадобиться вже не тура, а будівельні риштування.
Які розміри і форму має майданчик підстави, на якій буде встановлено вежу-туру? Розмір майданчика впливає на вибір габаритів тури, а її форма і кут нахилу (якщо є) на необхідність системи балансування. Така система є не у всіх моделей обладнання.
Що ще потрібно враховувати під час вибору
Незважаючи на велике розмаїття моделей, є стандартні правила, які не можна порушувати щонайменше з метою безпеки. Так, максимальна висота вежі-тури становить 20-30 метрів. Перевищувати її шляхом стикування декількох тур категорично не можна, оскільки конструкція буде дуже нестійкою.
Ще один важливий момент – це матеріал, з якого виготовлена вежа-тура. Що вища тура і що на більшу кількість людей вона розрахована, то міцнішим має бути матеріал і більшим перетин труб. Крім того, для роботи на відкритому повітрі всі комплектуючі повинні мати захисне антикорозійне покриття (оцинкування або порошкове напилення), інакше через деякий час труби втратять свою міцність.
І останнє. Вежу-туру краще обирати від відомого виробника, оскільки такі вироби вирізняються вищою якістю і мають усі необхідні сертифікати. Вартість обладнання є підтвердженням автентичності – хороша вежа-тура не може коштувати нижче середнього рівня цін на аналогічні моделі.