З якими проблемами можна зіткнутися під час переміщення вежі-тури

Вежі-тури | 0 коментарів

Найскладніший і найнебезпечніший етап в експлуатації вежі-тури – це її переміщення.

Контакт з лініями електропередач

Випадки контактів будівельних вишок з лініями електропередач досить рідкісні, але якщо це відбувається, то майже завжди це призводить до смерті. Забезпечення безпечної відстані від ліній високої напруги при переміщенні вежі є великою проблемою. Перш ніж намагатися перемістити вежу-туру на колесах відкритою місцевістю, ретельно перевірте маршрут пересування на наявність поблизу ліній електропередач. У деяких випадках може знадобитися частковий демонтаж вежі-тури, щоб забезпечити необхідну відстань від ліній високої напруги. Підйом на вежу будівельних матеріалів за допомогою вантажопідйомника або інших технічних пристроїв також вимагає ретельного контролю на наявність поблизу високовольтних проводів. Переміщення вже змонтованої будівельної вежі за допомогою підйомника, особливо при житловому будівництві, неодноразово спричиняло контакт з проводами – це дуже небезпечна практика! Робочі, які використовують різне обладнання під час роботи на вежах-турах, також повинні бути обережними та пильними, щоб уникнути контакту з лініями електропередач.

У таблиці наведено безпечний мінімум відстані від ліній електропередач.

Напруга ліній електропередач Мінімальна відстань від проводів
750 – 150000 В   3 метри
150001 – 250000 В   4,5 метрів
Більше 250000 В 6 метрів

 

Проблеми переміщення веж-турПереміщення вежі-тури з працівниками на майданчику

Переміщення будівельної вежі-тури з робітниками на майданчику досить ризикована практика. У тих випадках, коли спускатися з вежі занадто непрактично, а вежа при цьому вище 3 метрів, всі робітники повинні використовувати ремінь безпеки з тросом. Трос має бути закріплений анкером до опори, що знаходиться за межами будівельної вежі. Ями, поглиблення, бордюр нерідко ставали причиною перекидання пересувної вежі-тури при переміщенні. В інструкції з експлуатації вежі-тури найчастіше зазначено, що не рекомендується переміщати будівельну вежу-туру з робітниками на майданчику.

Зі сказаного вище можна зробити висновок, що використовуючи будівельну вишку на колесах, необхідно бути уважними з лініями електропередач. Категорично забороняється нехтувати правилами дотримання мінімальної відстані від високовольтних ліній, контакт із якими майже у 100% випадках веде до загибелі робітника.

Настійно рекомендується не переміщати пересувну будівельну вежу-туру з людьми на робочому майданчику, адже подібна практика загрожує здоров’ю та життю робітників.